Netreba byť odkázaný len na pomoc iných

 Jedným z hlavných predstaviteľov filmu Všetky moje deti je aj Stanislav ČONKA, jeden z obyvateľov osady vo Veľkej Lomnici, ktorý sa na premietaniach v Kežmarku predstavil divákom po boku tvorcov snímky – manželov Kabošovcov.

„Pána farára Kuffu som spoznal asi pred 18 rokmi v Žakovciach. Potom som tam približne desať rokov nebol, až pán farár zavítali k nám a opýtali sa, kto by bol schopný pomôcť pri výstavbe domov pre našich Rómov. Ja som sa so svojou rodinou prihlásil a hneď cheap nba jerseys ma pán St. farár spoznali,“ zaspomínal si na prvotné stretnutia s Mariánom Kuffom. Už v roku 2010 spoločne postavili 24 domčekov v osade vo Veľkej Lomnici, v Huncovciach pokračovali o dva roky neskôr. „Práca nám šla od ruky. Okrem nás stavali aj pán farár a jeho ľudia zo Žakoviec. Robili sme každý deň okrem nedele až do noci, alebo dokonca do skorého rána. Práca ma nadchýna, som rád, keď môžem pomôcť a keď vidím na tvárach ľudí, ako sa tešia z toho, že im niekto pomohol. Chcem zo srdca poďakovať pánovi farárovi, že sa na cheap jerseys to podujal a prišiel k nám do našej osady,“ pripomenul Čonka.

Stano sa učil za strojného mechanika v popradskej Vagónke, no školu musel nechať, pretože keď mal 19 rokov, jeho manželka čakala prvého syna. Starostlivosť o rodinu sa tak preňho stala prioritou. Jeho manuálna zručnosť je však vo Veľkej Lomnici a v okolí povestná. Dokáže you. čokoľvek opraviť, vo filme dokonca „vdýchol život“ práčke, ktorá bola na prvý pohľad úplne nepoužiteľná. Pochválil sa dokonca, cheap jerseys že cheap mlb jerseys si sám spravil generálku svojho prvého auta Škoda R110. „Keď sme šli na premiéru filmu do Bratislavy, mali sme poruchu na aute. Šofér ani jeho spolujazdec to nevedeli opraviť, tak som to vzal do rúk ja. Aj keď som sa trochu zašpinil, zvládli sme to a na premietanie sme stihli dôjsť wholesale jerseys včas,“ pripomenul.

Stano Čonka by chcel svojou aktivitou „nakaziť“ aj ďalších obyvateľov osady, no nie je úplne presvedčený o tom, že sa mu to podarí. „Chcem im odkázať, aby nezleniveli a aby sa všetci spojili. Aby si nezávideli, ako povedali pán farár, radšej nech spolupracujú, iba tak dokážu niečo sami pre It seba urobiť. Nemusia byť odkázaní len na pomoc iných,“ dodal.