Do Popradu sa vrátili farmárske trhy

 

„Práca našich poľnohospodárov je nedocenená,“ tvrdí Rastislav Okša z Farmárskych trhov, ktoré sa v apríli vrátili aj pod Tatry. Chcú podporiť miestnych farmárov a upozorniť na regionálne produkty.

Siedmeho apríla sa do Popradu vrátili farmári, aby tu ponúkali svoje lokálne výrobky. „Chceme vytvoriť miesto plné jedinečných chutí, vôní a farieb, kde stretnete mäsiara, pekára či mliekara a budete mať možnosť sa s nimi porozprávať, poradiť a ochutnať ich výrobky. Práca našich poľnohospodárov a prvovýrobcov na Slovensku je neviditeľná, nedostatočne ohodnotená a zaslúži si väčší rešpekt,“ konštatoval Rastislav Okša, ktorý má na starosti organizáciu Farmárskych trhov na východe Slovenska. Tie majú podporiť nezávislých pestovateľov, miestnych farmárov a výrobcov slovenských produktov. Priamy predaj im dáva šancu lepšie prežiť v dnešnej globalizovanej ekonomike.

Anketa k článku

Sú služby v cestovnom ruchu vo Vysokých Tatrách na dostatočnej úrovni?

Pozrieť výsledky

Loading ... Loading ...

Slovensko zaostáva
Fakty totiž dokazujú klesajúci predaj slovenských výrobkov. Podľa prieskumov, ktoré na svojej stránke uvádzajú Farmárske trhy, neustále klesá podiel slovenských výrobkov v obchodných reťazcoch. Kým v roku 2011 predávali 50 percet slovenských výrobkov, o rok neskôr je to len 44 percent. V porovnaní s okolitými krajinami je táto štatistika dosť smutná, keďže v Poľsku sa predáva takmer 82 percent domácich výrobkov, v Maďarsku cez 67 a v Českej republike cez 70 percent.

Nechcú konkurovať reťazcom
Všetky potraviny ktoré nájdete na popradskej tržnici sú pestované, chované, nakladané, údené alebo inak pripravené priamo našimi výrobcami. Farmárske trhy sú v prvom rade o úzkej spolupráci s prvovýrobcami, pestovateľmi a poľnohospodármi a ponúkajú alternatívny zážitok z nakupovania.
Farmárske trhy sa začali organizovať v októbri minulého roku. Zaznamenali veľký úspech, a to najmä kvôli tomu, že ľudia už nechcú kupovať „bezmenné“ potraviny. Stali sa miestom, kde produkt ponúkal konkrétny človek, ktorý ich vypestoval či vyrobil a nechýbala tomu ani špecifická atmosféra. „Nechceme konkurovať obchodným reťazcom, na to nemáme podmienky a nie je to ani naším zámerom. Chceme len v skromných, ale útulných podmienkach ponúknuť ľuďom to, čo dokážu vyrobiť slovenské ručičky, predstaviť tých, ktorých ešte baví niečo robiť,“ povedal Okša.Farmárske trhy sa budú v Poprade konať každý pondelok až do konca októbra alebo do začiatku novembra. Ich ukončenie podmieni počasie.