Jahňacina z Tepličky poputuje do Talianska

Chovatelia oviec v Liptovskej Tepličke, Spišských Hanušovciach, ale aj v iných spišských obciach v tradičnom termíne, krátko pred Veľkou nocou, začali s expedíciou jatočných zvierat.

Okolo 300 kusov jahniat pripravili túto jar farmári v Liptovskej Tepličke pre Agrokombinát v Sabinove, ktorý je hlavným dodávateľom jahňaciny na talianske veľkonočné stoly. Podľa slov predsedníčky PPD Anny Glejdurovej, cenu, za ktorú ich budú agrokombinátu predávať, sa dozvedeli iba minulý týždeň. Momentálne im ponúkajú 2,50 eura za kilogram živej váhy. Jahňatá, ktoré sa narodili koncom januára, dnes majú okolo 20 kíl a sú nad limitom. Toto mäso sa rozhodli vyexpedovať cez predaj z dvora a ľudia už oň údajne prejavili záujem. Menšie, podlimitné jahňatá tiež pripravujú pre súkromníkov. Anna Glejdurová doplnila, že na farme v Liptovskej Tepličke už teraz robia aj čerstvú bryndzu a žinčicu a podotkla tiež, že teraz im chýba už len jarná vlaha, aby stále šedivé horské lúky zozelenali. „Cenu jahňaciny na taliansky trh ešte nevieme, ale koncom tohto týždňa plánujeme dodať sprostredkovateľovi 1 000 kusov. Takéto množstvo putuje od nás cez sprostredkovateľa do Talianska i Nemecka každý rok. V súčasnosti máme v družstve tri stáda oviec po 420 kusov. Okolo 290 jahniat sme si tohto roku nechali na ich obnovu. Výkupné ceny jahňacieho mäsa už roky nie sú najlepšie, ale čo sa dá robiť? Konkurencia je veľká,“ tvrdí ekonóm Poľnohospodárskeho družstva Zamagurie v Hranovnici František Marhefka.

Iný postoj k výkupu jahniat na taliansky trh zaujal Marek Lizák v poľnohospodárskej firme La Terra v Matejovciach – Poprade. „Na tento trh nedodávame jahňacinu už šesť rokov. Dôvod? Nízke ceny a ponižujúce zaobchádzanie pri uzatváraní obchodu. Predsa nebudem to najlepšie mäso na Slovensku predávať za takýchto podmienok. My tých 200 kusov napokon úspešne predáme aj doma, formou predaja z dvora. Nie je to nárazový predaj, ale postupne, v priebehu roka sa nám celá produkcia určená na tento účel minie,“ povedal.