Na náš región nezabudnem, sľúbil Kiska

Svoj hlas odovzdal Andrej Kiska na Mestskom úrade v Poprade minulú sobotu dopoludnia spolu so svojou dcérou a otcom. Hneď potom odleteli do Bratislavy, kde strávili volebnú noc.
„Včera večer sme s mojím päťročným synátorom varili večeru. Veľmi rád so mnou varí, tentoraz to boli pstruhy. S manželkou sme si k nim potom dali aj pohár dobrého vína a išli sme spať. Tentoraz sa mi nič nesnívalo, nemal som sa už s kým hádať,“ smial sa Kiska, ktorý volebné ráno strávil s rodinou.
K volebnej urne prišiel so svojím otcom a s dcérou Natáliou. Tá mu pomáhala i s výberom kravaty, aby sa podľa jej slov zladili a aby vyzeral modernejšie.
Hlasovacie lístky vhadzovali do urny všetci traja spoločne.
Kiska dal samozrejme hlas sám sebe. „Je to iné, človek zrazu zaškrtáva sám seba, ten môj hlas sa pravdaže počíta, ale celé je to už len v rukách ľudí. Dva roky som robil, čo som vedel, čo sa dalo, a teraz je to už len na nich. Dúfam, že príde voliť veľa ľudí a že tých hlasov bude dosť,“ povedal po tom, čo odvolil.
Následne odišiel so svojou dcérou na letisko, odkiaľ odleteli do Bratislavy, aby tam strávili volebnú noc s ľuďmi, ktorí mu podľa jeho slov dodávajú energiu a ktorí po celý čas stáli pri ňom. Na našu otázku, čo urobí pre náš región, ak sa stane prezidentom, odpovedal: „Tu som sa narodil, tu som prežil celý svoj život. Tatry sú nádherné, celý región je špeciálny aj so Spišským hradom a Slovenským rajom, ale myslím si, že sa potrebujeme, a nielen my, ale celé Slovensko, spropagovať. Preto považujem za potrebné tento región, ako i celú našu krajinu vedieť trošku predať,“ zdôraznil Kiska.