Triumf tenistov na turnaji v Tatrách

Počas uplynulého týždňa sa v Tatranskej Lomnici a v Poprade uskutočnil štvrtý ročník medzinárodného tenisového turnaja ITF FUTURES 10 000 USD 2014. Turnaj mal na programe mužskú štvorhru a mužskú dvojhru.

Účastníci z Austrálie, Čile, USA, Izraela, Ruska, Španielska, Portugalska, Talianska, Francúzska, Nemecka či zo Slovenska a okolitých krajín si v úvodnej fáze merali sily aj v Poprade, no antukový turnaj vyvrcholil na dvorci Teniscentra v Tatranskej Lomnici. Oba finálové súboje sa niesli v duchu odvekej športovej rivality medzi Českou republikou a Slovenskom.
V sobotňajšom finále štvorhry triumfovala dvojica Fabián/Partl nad Kunčíkom s Maršounom 6:2, 6:0. V nedeľu podobne hladko zdolal Marek Semjan (na snímke) kvalifikanta Rudolfa Siweho 6:2, 6:2. „S turnajom som veľmi spokojný a som rád, že sa mi podarilo vyhrať. Minulý týždeň som prehral vo finále, čo som tentoraz nechcel zopakovať. Úvod finále z oboch strán nebol úplne najlepší, ale potom som sa oklepal, začal dobre podávať a mal som dobrú defenzívu,“ povedal po víťazstve 26-ročný Bratislavčan, ktorý si na svoje konto pripísal 1 440 amerických dolárov a 18 bodov do rebríčka ATP.

Úvod finále z oboch strán nebol úplne najlepší, ale potom som sa oklepal, začal dobre podávať a mal som dobrú defenzívu.

Marek Semjan

V oboch pavúkoch sa teda z celkovej výhry tešili Slováci a rovnako aj riaditeľ turnaja. „Som veľmi spokojný, pretože sa nám podarila nevídaná vec, keď dvojhru vyhral slovenský hráč a štvorhru rovnako Slováci. Myslím si, že nastupuje nová generácia hráčov, ktorí môžu doplniť daviscupový tím a reprezentovať Slovensko. Vidím tam perspektívu, že sa naši hráči presadia aj vo „veľkom“ tenise,“ povedal Peter Simčák.
ITF FUTURES už svojím náz­vom evokuje zameriavanie sa na mladé talenty, ktoré na ňom môžu získavať prvé skúsenosti v seniorskom tenise a bodíky do svetového rebríčka ATP. V minulosti sa ho zúčastnili hráči ako Jiří Veselý (víťaz juniorského pavúka Australian Open 2011) či Márton Fucsovics (víťaz svojej kategórie z Wimbledonu). „Future“, teda budúcnosť, ukáže, ktorými ďalšími menami z ročníka 2014 sa bude môcť turnaj pochváliť.             (mik)