Nový primátor Popradu zložil sľub (+fotogaléria)

Na ustanovujúcom zasadnutí mestského zastupiteľstva bol aj podpredseda Národnej rady SR Ján Figeľ.

Minulý utorok sa oficiálne ujal svojho úradu nový primátor. Jozef Švagerko po dvanástich rokoch strieda Antona Danka. Stalo sa tak na ustanovujúcom zasadnutí mestského zastupiteľstva, na ktorom zložili svoje sľuby primátor i poslanci. Medzi nimi je osem nových tvárí, ostatní si svoje posty v komunálnych voľbách obhájili.

Vnímam ostatné mestá a obce ako partnerov, s ktorými môžem posunúť mesto Poprad i jeho susedov ďalej.

Jozef Švagerko, primátor Popradu

Vo svojom prvom príhovore Jozef Švagerko okrem iného konštatoval, že mesto Poprad nie je a nemôže byť ostrovom samým pre seba. Je prirodzeným lídrom regiónu. „To však neznamená, že na okolie sa má pozerať zhora. Poprad vďačí za svoj rozvoj z minulosti aj okolitým obciam a mestám. Preto je prirodzené, že by mal regiónu aj niečo vrátiť. Z tohto pohľadu vnímam ostatné mestá a obce ako partnerov, s ktorými môžem posunúť mesto Poprad i jeho susedov ďalej,“ zdôraznil popradský primátor a vyslovil nádej, že aj po štyroch rokoch si bude môcť každý Popradčan povedať, že je na svoje mesto hrdý.

Jozef Švagerko chce pokračovať v tradícii a bude mať dvoch viceprimátorov. Ich mená zverejní na zasadnutí mestského zastupiteľstva, ktoré sa bude konať 10. decembra. Na ňom zloží svoj poslanecký sľub Anna Ondrušeková, ktorá je náhradníčkou za nového primátora.