Z programu Tatranského pohára sa uskutočnil iba zlomok

TLAČOVÁ SPRÁVA

Za krásneho slnečného a už chladného počasia sa v sobotu v športovom areáli na Štrbskom Plese uskutočnili prvé skokanské lyžiarske preteky zo série FIS CUP-u v sezóne 2014/2015 na mostíku HS 100.

Ilustračné.     Snímka: Matúš Jančík

Ilustračné. Snímka: Matúš Jančík

Napriek drobným problémom s úpravou mostíka ešte po celonočných plusových teplotách bol napokon mostík perfektne pripravený a „zvládol“ porciu viac ako 300 skokov bez akýchkoľvek problémov. Podmienky na skoky si pochvaľovalo najmä 88 skokanov z 13 krajín celého sveta, pretože pre väčšinu z nich to boli vôbec prvé skoky na snehu v tejto lyžiarskej sezóne. Samotné preteky mali výborný priebeh, pretože aj výkonnostná úroveň zúčastnených pretekárov bola veľmi vyrovnaná, veď do finálovej tridsiatky najlepších sa dostali pretekári až 10 krajín z 13. zúčastnených a na stupne víťazov vystúpili pretekári z Rakúska, Poľska, Ruska a USA.Zvíťazil Rakúšan Clemens Aigner a slovenskí reprezentanti skončili hlboko v poli porazených. Najlepší z našich Tomáš Ondrejka skočil 63,5 m a obsadil konečné 74. miesto. Zobraziť oficiálne výsledky a fotogalériu z prvého súťažného dňa. Organizátori pre nedostatok snehu museli zrušiť súťaže v behoch na lyžiach a pre nepriaznivé poveternostné podmienky sa neuskutočnili ani nedeľné preteky skokanov.