Krátke správy zo športu 2. týždeň

LYŽOVANIE: Žampa zabodoval aj v Rakúsku

Slovenský slalomár Adam Žampa sa v utorok predstavil na pretekoch SP v Záhrebe, kde v prvom kole zajazdil 18. najrýchlejší čas. Vo finále však šiel na hranici rizika a urobil chybu, ktorá ho napokon stála body pre nesplnenie časového limitu. Na bodoch však Žampa skončil už počas víkendu, keď v Rakúsku obsadil 23. miesto. Martin Bajčičák sa v Taliansku zúčastnil záverečných troch etáp Tour de Ski. Na prestížnom podujatí v behu na lyžiach obsadil po siedmich etapách 45. priečku.

STOLNÝ TENIS: Turnaj v Reľove

V nedeľu 4. januára sa konal 17. ročník trojkráľového turnaja o putovný pohár starostu obce Reľov. V priestoroch Kultúrneho domu svoje umenie predviedlo spolu 37 účastníkov. V dvojhre dospelých zvíťazil Gustáv Mirga, medzi juniormi Marko Zajonc a medzi registrovanými hráčmi triumfoval Radovan Novotný. Štvorhru opanovali Jakub a Matej Novotní.

FUTBAL: Odštartovali zimnú prípravu

Hráči FK Poprad sa v pondelok 5. januára začali pripravovať na jarnú časť DOXXbet ligy. Na prvom zraze sa hlásil takmer celý káder druholigistu spod Tatier. Futbalisti sa sústredia na kondičnú stránku prípravy no už od 16. januára ich čakajú priateľské stretnutia. Keďže trávnik v NTC musí ešte odpočívať, aby nadobudol potrebnú kvalitu, domáce prostredie počas zimy nájdu Popradčania opäť v Spišskej Belej a koncom februára ich čaká sústredenie v Maďarsku.

PSIE ZÁPRAHY: Cez víkend si zasúťažia aj psy

V Ľubovnianskych Kúpeľoch sa počas víkendu uskutočnia Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v pretekoch psích záprahov. Podujatie je súčasťou Svetového dňa snehu pod patronátom Svetovej lyžiarskej federácie FIS. Na tratiach v dĺžke od 6 do 24šerov a približne 300 psov. Štartovať budú od 11.00 h a posledný jazdec príde do cieľa okolo 13.30 h. Pre divákov je pripravený sprievodný program a súťaže pre deti.

SÚŤAŽ: Vyhrajte v športovom kvíze

V spolupráci so Citybowling Poprad sme pre vás pripravili kvíz. Máte možnosť odpovedať na súťažnú otázku a získať bowlingovú dráhu na dve hodiny zadarmo. Uzávierka kvízu bude v nedeľu a vyžrebujeme jedného víťaza. Odpoveď môžete posielať na michal@podtatranske-noviny.sk s predmetom KVIZ5.
5. otázka: Proti ktorým tímom si na uplynulých MS do 20 rokov pripísal Kežmarčan Denis Godla víťazstvá?