Forum Poprad chcú otvoriť 22. októbra

Z trojice veľkých developerských projektov v centre mesta – Forum Poprad, Pivovar Poprad a Horse Poprad – je k dokončeniu najbližšie prvý menovaný. „Otvorenie centra je naplánované na 22. októbra 2015,“ informovala Katka Chadimová zo spoločnosti Multi Corporation.

Nové obchodné centrum Forum Poprad chcú otvoriť ešte v tomto roku. Snímka: rov

Nové obchodné centrum Forum Poprad chcú otvoriť ešte v tomto roku. Snímka: rov

Nové obchodné centrum na hlavnom popradskom námestí ponúkne prenajímateľnú plochu s rozlohou 22 000 metrov štvorcových, vo viac ako 100 obchodných prevádzkach. Tie budú rozdelené na troch podlažiach, pričom každé z podlaží bude prístupné aj z ulice. Náklady na výstavbu sa podľa Chadimovej pohybujú na hranici 47 mil. eur. Návštevníci obchodného centra budú mať k dispozícii 420 parkovacích miest.
Hlavným potravinovým operátorom v nákupnom centre Forum Poprad bude Tesco. „Z hlavných módnych nájomcov, ktorí v centre budú môžeme menovať H&M, C&A, Reserved, New Yorker, Lindex, Mojito, House, Sinsay, Cropp Town,“ uviedla Chadimová. Šport bude zastúpený značkami Intersport a A3 sport. Obuv budú môcť zákazníci nakúpiť v obchodoch Baťa, CCC, Reno, John Garfield. Skladba nájomcov bude doplnená o široký segment služieb, ako kvetinárstvo, mobilní operátori, lekáreň, 5D kino, potreby do domácnosti či banky. Parfumériu a predajne kozmetiky budú zastupovať Fann, Pupa a Cyprianus. Bude tu aj predajňa šperkov, kníh Martinus a elektro Planeo.
Stravovanie poskytne food court na treťom poschodí so siedmymi jednotkami rýchleho občerstvenia, reštauráciami, predajňa s čerstvými šťavami a kaviarne. Celkovú obsadenosť centra doplní fitness operátor Golem, ktorý na ploche skoro 1 000 metrov štvorcových poskytne možnosť športového vyžitia či už v rámci skupinových lekcií alebo formou individuálneho cvičenia. (rov)