Krátke správy zo športu 5. týždeň

KALAMITA: Sneh rušil duely

Kalamitná situácia na území Slovenka si vybrala svoju daň aj v športovej sfére. V piatok neodohrali svoje plánované zápasy popradskí hokejisti (v Nitre) ani futsalisti (v Žiline) a ani svitovskí basketbalisti (doma s B. Bystricou). SBA zrušila víkendové stretnutia, takže ani popradské basketbalistky sa v sobotu nepredviedli.

BASKETBAL: Iskra nestačila na Prievidzu

Po vydarenom domácom stretnutí s Karlovkou sa basketbalisti Svitu predstavili na palubovke Prievidze. Domáci vyhrali posledných 10 zápasov, čo v dôležitých chvíľach rozhodlo. Po prvom polčase Svit prehrával o 9 bodov, ale zlepšenou hrou v útoku stiahol manko na 3 body. Záver stretnutia patril Hornonitranom, ktorí svojou hrou ukázali, že patria na prvé miesto v tabuľke. Zápas medzi Svitom a Banskou Bystricou sa neodohral pre kalamitu a náhradný termín nie je ešte známy.

BOWLING: Odohrali preložené kolo Tour

V stredu v 21. januára sa odohralo 8. kolo Bowling Tour. Turnaja sa zúčastnilo 26 hráčov. V skupine A zvíťazil Ján Jánoš s výkonom 177 a s celkovým priemerom 194,75. Druhý skončil Igor Lendácky a tretí František Kuziel. Vo finále skupiny B sa stretli Ľubomír Kožik s Máriou Kovalčíkovou, ktorá sa výkonom 174 (vrátane handikepu) a s priemerom 173 stala víťazkou. Tretí skončil Stanislav Zeleňák. Najvyšší náhod dosiahol v tretej hre kvalifikácie Ján Petras, keď hodil pekných 241 bodov.

LYŽOVANIE: Bajčičák vyhral Bielu stopu

Adam Žampa sa v utorok predstavil v slalome SP v rakúskom Schladmingu, no do druhého kola sa neprebojoval. Pred prvým medzičasom sa mu prekrížili lyže, čo na konkurentov stačiť nemohlo. Obrovským prekvapením bolo víťazstvo Rusa Chorošilova. Jeho brat Andreas si zasúťažil v Kórei na Pohári Ďalekého východu, kde obsadil dve 2. a ďalšie 3 umiestnenia v Top 10. Martin Bajčičák zvíťazil na 35 km voľnou technikou s hromadným štartom v rámci 42. ročníka Bielej stopy v behu na lyžiach.

KARATE: Shihanisti odštartovali rok

V Košiciach sa 24. januára konal 8. ročník Memoriálu Michala Bozogáňa – medzinárodného turnaja v karate. Na turnaji sa tradične súťaží len v kumite. Shihan Poprad si z východu priniesol poltucet medailí v mládežníckych kategóriách. Medzi seniormi sa však Podtatrancom príliš nedarilo. Dana Lešová medzi ženami do 57 kg po nerozhodnom výsledku v riadnom čase vypadla v prvom kole na zástavkový verdikt panelu rozhodcov. Rovnako na zástavky prehral v prvom kole medzi mužmi nad 75 kg aj Filip Glatz. Filip mal však ešte možnosť na reparát v repasážnych bojoch, kde sa mu v zápase o bronz ale nedarilo a skončil hneď za medailovými priečkami. (jgz)

SÚŤAŽ: Vyhrajte v športovom kvíze

V spolupráci so Citybowling Poprad sme pre vás pripravili kvíz. Máte možnosť odpovedať na súťažnú otázku a získať bowlingovú dráhu na dve hodiny zadarmo. Uzávierka kvízu bude v nedeľu a vyžrebujeme jedného víťaza. Odpoveď môžete posielať na michal@podtatranske-noviny.sk s predmetom KVIZ8.
8. otázka: V akých športových disciplínach sa súťažilo v rámci 27. SZÚ na Štrbskom Plese?