Podtatranský región sa predstavil v Taliansku

Podnikateľské skúsenosti, nové trhy, výmenné pobyty pre študentov, spolupráca v oblasti cestovného ruchu, prezentácia Popradu, Vysokých Tatier a podtatranského regiónu boli hlavnými témami trojdňovej pracovnej cesty primátora Popradu Jozefa Švagerka, starostov Liptovskej Tepličky a Novej Lesnej, ako i zástupcov občianskeho združenia Pre mesto v severotalianskom regióne Veneto na prelome januára a februára.

IMG_3142
„Prišiel čas, aby sa samospráva začala viac zaoberať rozvojom cestovného ruchu a rozvíjala potenciál, ktorý naše kontakty s Talianskom ponúkajú. Prišlo nám samozrejmé, že do procesu treba zapojiť nielen Poprad, ale celý náš región, aby sme urobili lepší dojem,“ konštatoval Fabio Bortolini z OZ Pre mesto. Poprad je podľa primátora Jozefa Švagerka pripravené spolupracovať hlavne s tými, ktorí chcú. Poprad je centrom regiónu, ktorý má podľa Bortoliniho veľký potenciál. „Ak Talianom pripravíme produkty zamerané na turistiku, horské športy, prírodné zaujímavosti, kúpele, hrady či ľudové tradície, a oni nám sprístupnia svoje know-how, o pár rokov môže byť popradské námestie zaplavené talianskymi rodinkami,“ upozornil Bortolini. Ak bude spolupráca fungovať a naďalej sa bude rozvíjať, Fabio Bortolini nevylúčil ani možnosť leteckého prepojenia Popradu so severotalianskym regiónom.
Občianske združenie Pre mesto už niekoľko rokov organizuje festival Viva Italia. Tohto roku v júni sa uskutoční už štvrtýkrát. Už vlani prišlo na podujatie Viva Italia a cez aktivity horského klubu do Popradu okolo 200 Talianov. Aj vďaka prezentácii Popradu a podtatranského regiónu sa tohto roku podľa Bortoliniho chystá na festival Viva Italia okolo 300 Talianov. Súčasťou tejto skupiny budú nielen obchodníci, podnikatelia či účastníci festivalu, ale aj novinári. (rov)