Popradské letisko uvažuje nad spojením s Varšavou

Do 15. marca minulého roka lietali každú sobotu poľskí turisti z Gdanska aj na popradské letisko. Poľská spoločnosť Eurolot však k 31. marcu definitívne končí. pribudnúť však môže nové spojenie s Varšavou.

letisko

Podľa informácií denníka Rzeczpospolita firma v marci končí s realizáciou všetkých letov. Pre jej vysoké straty už údajne neexistuje žiadna možnosť, ako krachu zabrániť. „Cestujúcim, ktorí si zakúpili letenky po 31. marci 2015, vrátia peniaze v plnej výške alebo im bude ponúknutý let inou leteckou spoločnosťou,“ informovala minulý štvrtok hovorkyňa Eurolotu Karolína Bursa.

Poliaci k nám chodia najmä autami
Počas minuloročnej zimnej sezóny spoločnosť Eurolot realizovala každú sobotu charterové lety pre najväčšiu poľskú cestovnú kanceláriou Rainbow Tours na linke Gdansk – Poprad/Tatry.  Okrem toho v rokoch 2011 – 2013 prevádzkovala dvakrát týždenne priame letecké spojenia z Gdanska a Varšavy na popradské letisko. Podľa Lenky Maťašovskej, riaditeľky Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry, zrušenie týchto liniek nespôsobil úbytok poľských turistov. „Veľká časť hostí z Poľska prichádza autami, hoci letecky je to pohodlnejšie,“ tvrdí. Podľa aktuálnych čísel tvoria Poliaci približne 15 percent všetkých návštevníkov Vysokých Tatier. „V Poľsku realizujeme už niekoľko rokov silnú marketingovú kampaň. Ide hlavne o pozvánku na zimnú sezónu, lyžovačku. Zúčastňujeme sa na tamojších výstavách, robíme PR kampane i v online prostredí,“ dopĺňa Maťašovská.

Uvažujeme nad novým projektom v spolupráci so spoločnosťou LOT, ktorý by obnovil spojenia s Varšavou.

Ivana Herkeľová, riaditeľka Letiska Poprad-Tatry

Popradské letisko plánuje spojenie s Varšavou
Letisko Poprad-Tatry však uvažuje nad opätovným leteckým spojením s Poľskom. Potvrdila to jeho riaditeľka Ivana Herkeľová. „Uvažujeme nad novým projektom v spolupráci so spoločnosťou LOT, ktorý by obnovil spojenia s Varšavou. Realizácia projektu bude závislá od strategického rozhodnutia a plánov dopravcu, ako aj dohodnutia obchodných podmienok na obidvoch stranách,“ informovala Herkeľová. Práve do letového parku spoločnosti LOT by podľa denníka Rzeczpospolita malo pribudnúť desať lietadiel typu Bombardier Q400, ktoré patrili Eurolotu.