V Poprade otvárajú nové obchodné centrum na Juhu

V Poprade v najbližších dňoch otvoria nové nákupné centrum Kriváň. „Spodná, retailová časť je dokončená a odovzdaná nájomníkom. Zariaďujú si prevádzky,“ povedal pre Podtatranské noviny konateľ spoločnosti TriKa Poprad Michal Kollár, ktorá stavia Obchodné centrum Kriváň na sídlisku Juh v Poprade.

Nové Obchodné centrum Kriváň na sídlisku Juh v Poprade. Foto: Andrea Jurčáková

Nové Obchodné centrum Kriváň na sídlisku Juh v Poprade. Foto: Andrea Jurčáková

Väčšina prevádzok by mala byť otvorená v marci. Vo valcovej nadstavbe by mala pribudnúť reštaurácia. „Tá bude až niekedy v máji a ďalšie podlažia by mala byť administratíva, čiastočne na predaj, čiastočne na prenájom,“ dodal Kollár. Kompletné otvorenie celého obchodného centra bude podľa neho závisieť od toho, ako sa podarí prenajať administratívne priestory v nadstavbe objektu. Na prízemí Obchodného centra Kriváň bude kaviareň, predajňa Drogérie Teta, predajňa delikatesov – údenín, syrov a bioproduktov, predajňa alkoholu a suvenírov, dva menšie obchody s odevmi a predajňa domácich potrieb Kinekus. „Sú to veľké domáce potreby od skrutky až po veľké veci v domácnosti,“ dodal Michal Kollár. Na prízemí tiež bude malá prevádzka rýchleho občerstvenia. Prvá z predajní – obchod s delikatesami – je podľa Kollára otvorená už v týchto dňoch. Súčasťou obchodného centra nebude podľa Kollára prevádzka celosvetovej značky rýchleho občerstvenia McDonald´s, o ktorej sa tiež hovorilo.
S výstavbou obchodného centra začala spoločnosť 5. júna 2014. Celková plocha obchodných prevádzok v spodnej časti objektu je 1 700 metrov štvorcových. Ďalších 1 400 metrov štvorcových sú administratívne priestory v nadstavbe. Tá mala byť pôvodne vyššia. Projekt sa podľa Kollára zmenil s ohľadom na ekonomickú situáciu a s ohľadom na únosnosť lokality. Súčasťou nového OC Kriváň je aj 66 nových parkovacích miest. (rov)

V najnovšom čísle Podtatranských novín sa dočítate aj o ďalších projektoch rozostavaných obchodných centier v Poprade, vrátane dátumu otvorenia OC Forum Poprad.