Bojovníkov cez víkend zavreli do klietky

V sobotu sa v Aréne Poprad uskutočnilo 12. pokračovanie Pit Cage Fighting (PCF). V oktagone olemovanom pletivom bojovalo štýlom Mixed Martial Arts (MMA) 22 zápasníkov v 11 zápasoch. Okrem tradičného boja v stoji, mohli súperi zápasiť aj na zemi a využívať rôzne páky či škrtenia.

PCF-Fighting-MMA

Sobotná noc v Poprade patrila drsným chlapom (Snímka: mik)

Organizátori prilákali do Popradu až osem Poliakov, takže vytvorili koncept Poľsko verzus Slovensko. Akciu rozdelili do troch častí. Prvá obsahovala amatérske zápasy, takže bojovníci mali chrániče aj na nohách. Úvodné dva duely dostali aj regionálny rozmer. Miestny Extreme Gym reprezentoval Pavol Tajboš, ktorý prehral v prvom kole. Druhý súboj poznačil kontroverzný výsledok pre údajne poklepanie – vzdanie sa len pätnásťročného Ladislava Kokyho z Pit Gym Levoča. Séria Poľsko vs. Slovensko začala tretím stretnutím a do prvej prestávky išli Poliaci vo vedení 2:1, keď z našich uspel len Trenčan Fabián.

Prvý súboj, ktorý neskončil pred časovým limitom sa odohral až po pauze a naopak hneď nasledujúci siedmy duel bol ozdobou večera. Nitran Vašíček sa na súpera vrhol ako besný býk, po pár tvrdých ranách zložil súpera, ktorého absolútne odrovnal na zemi. Posledné trio zápasov odštartoval vo veľkom štýle Ľudovít Klein, ktorý mal jednoznačne najväčšiu divácku podporu a po víťazstve oslavoval dokonca na tribúne. V oktagone sa predstavil aj Čech Sobotka, no Langerovi podľahol. V hlavnom zápase sa stretli Wojciech Bulinski a Krištof Nataška. Rozhodcovia sa priklonili na stavu Poliaka, takže konečný sumár Poľsko vs. Slovenko bol vyrovnaný 4:4.