Krátke správy zo športu 20. týždeň

Skombinovali lyžovanie a golf

Počas uplynulého týždňa sa v rakúskom Zell am See – Kaprun konalo svetové finále Ski & Golf World Championship. Zo Slovenska súťažili až tri tímy: Slovakia (A. Žampa, Z. Kamasová, J. Zvarík, T. Jusko a M. Suchoba) , Black Stork Slovakia a Tále. V obrovskom slalome zvíťazil náš Adam Žampa. Výsledky sa však spočítavali s dvomi golfovými kolami, kde si „Sangy“ pohoršil až na 204. priečku. Jusko, ktorý sa umiestnil na celkovom 13. mieste, trafil jamku č. 14 dokonca na prvý pokus.

V Česku boli najúspešnejší Centralisti

Druhú májovú sobotu sa v českom Jeseníku uskutočnili otvorené majstrovstva Moravy a Sliezska v karate. V konkurencii s vyše 200 športovcami z Čiech, zo Slovenska a Poľska si popradskí Centralisti viedli excelentne. Kata priniesla Podtatrancom tri bronzy a v kumite začali cenné kovy pršať. Pridali ďalšie tri tretie priečky, vybojovali štyri striebra absolútnymi víťazmi a majstrami Moravy a Sliezska sa stali starší žiaci Nikola Bušovská a Kristián Kotlár.

Hudžíková trikrát na pódiu

V sobotu sa osem talentov Klubu plávania Aquacity Poprad zúčastnilo pretekov v Michalovciach, kde si otestovali svoju aktuálnu výkonnosť a zmerali si svoje sily s rovesníkmi z východu Slovenska a ukrajinského Užhorodu. Na stupne víťazov sa postavili dvaja Podtatranci. Daniel Molitoris skončil tretí na 100 m prsia a Nina Hudžíková tretia na 50ným spôsobom aj na 50tvrtý.

Basketbalistky si zahrali v Srbsku

Štyri mládežnícke tímy BAM Poprad sa počas predĺženého víkendu predstavili na medzinárodnom turnaji v Bečeji. Kadetky dopĺňali výbery do 14, 13 i 12 rokov. Najstaršie z družstiev v piatok pohodlne zdolalo slovinský Vojnik. V sobotu najskôr kadetky zvíťazili nad domácim Bečejom, no podľahli o štyri body srbskému Titelu. Podujatie uzavreli nedeľným zápasom, v ktorom zvíťazili nad výberom trunaja. Celkovo skončili kadetky BAM Poprad na 2. mieste za Titelom.

Džudisti behajú po turnajoch

„Decká“ z Judo klub Poprad sa v máji zúčastnili už dvoch podujatí. Najskôr si na 2. kole Olympiády – východ v konkurencii ďalších štyroch klubov v Prešove vybojovali päť zlatých (Nikola Štefániková, Natália Štefániková, J. Oceľ, M. Litvín a M. Šimko) a dve strieborné medaily (V. Sedláček a A. Jacák). Uplynulý víkend zase Nikola Štefániková získala striebro na Majstrovstávch SR mladších a starších žiakov, kde Tibor Šimko skončil piaty.