Krátke správy zo športu 21. týždeň

Sp. Teplica postúpila do 7. ligy PFZ

Spišská Teplica zažila v nedeľu malý sviatok. Miestny futbalový klub hneď v prvom roku pôsobenia zvíťazil v 8. lige sk. A. V poslednom zápase ročníka privítal na domácom trávniku Dúbravu, ktorá mohla v prípade víťazstva svojho súpera preskočiť v tabuľke. Tepličania však nič nenechali na náhodu a súpera rozstrieľali 6:0. Po záverečnom hvizde sa tak mohli v Spišskej Teplici začať majstrovské oslavy, pri ktorých nechýbali tričká, šampanské i guláš. Už v auguste sa Spišská Teplica predstaví v 7. lige PFZ.

Dva tituly džudistov z Mladosti

Uprostred mája sa v Rimavskej Sobote konali Majstrovstvá SR mladších aj starších žiakov a žiačok v džude. Nechýbali ani odchovanci TJ Mladosť Poprad, ktorí rozhodne nehrali druhé husle. V mladších kategóriách Zuzana Mikolajčíková suverénne porazila všetky súperky a Alex Dlugoš našiel premožiteľa len v semifinále, takže si odniesol bronz. Rovnaký úlovok sa podaril aj medzi staršími, keď tretia skončila Diana Chalachanová a ešte jeden majstrovský titul vybojovala Michaela Vaculíková.

Absolútne prvenstvo shihanistov

Ešte 9. mája sa v Šuranoch stretli karatisti na Majstrovstvách Slovenskej Šito ryu asociácie, kde prišli zabojovať o miestenky na júnový európsky šampionát. Medailovú žatvu začala početná výprava popradského Shihanu v súbornom cvičení kata, kde Podtatranci získali tri bronzy, striebro a V. Jankurová i M. Bartková triumfovali. V kumite pridali ďalších 7 zlatých (E. Zacharová, B. Glatzová, M. Jalowiczor, I. Hauser, M. Pekarčíková, P. Píchová, M. Zacharová), 5 strieborných a 6 bronzových medailí.

Na úspechy ešte aj nadviazali

O týždeň neskôr prišli karatisti zabojovať do Sabinova o tituly na Majstrovstvách SR v kategó­riách detí a žiakov. Súčasťou bolo aj oceňovanie víťazov Slovenského pohára. Za Shihan v rámci SP dekorovali V. Jalowiczorovú (kumite a agility) a M. Jalowiczora. Na majstrovstvách sa začalo súťažami v agility, kde zvíťazila práve Jalowiczorová a jej kolegovia pridali ešte tri striebra. V kata pribudlo opäť striebro a v kumite ďalšie dva i bronz. Tituly vybojovali aj popradské tímy mladších žiačok a starších žiakov.

Špičkové výkony psíčkarov

Uprostred mája sa v Košiciach uskutočnili preteky v poslušnosti – kynologický šport Obedience, kde členovia popradského ŠKK Canislog nadviazali na minuloročné úspechy. Psovod a pes museli absolvovať predpísané cviky poslušnosti, ktoré boli sťažené podľa stupňa skúšky. V najnižšej kategórii OBZ triumfovala Lucia Hudáková s Greyom. V OB1 Mária Kamodyová s Chicckom obsadili 2. miesto, rovnako ako v OB2 Jozef Olearčin s Kubom.