Podtatranci získali prvé body v nadstavbe

Počas uplynulého týždňa sa v NTC odohrali až dve DOXXbet-ligové stretnutia.

Futbal-FK-Poprad-Šaľa

Zverenci Vladimíra Lajčáka konečne zabodovali a v „anglickom“ týždni až dvakrát zvíťazili. (Snímka: mik)

V utorok si zverenci trénera Lajčáka predohrali 9. kolo so Šaľou. Zaujímavý a gólovo bohatý súboj začali o niečo lepšie domáci, ktorí si v prvej štvrťhodine vytvorili ofenzívnu prevahu. Za neefektívnosť v zakončení však kruto pykali, keď Gešnábel využil nedorozumenie popradskej obrany na vedúci gól Šale. Hra sa vyrovnala, odvíjala sa najmä v strede ihriska a aj z ojedinelej šance po ideálnej prihrávke Ramsa poslal Melek loptu len nad bránu. Renomé si však napravil tesne pred odchodom do kabín, keď po krásnom centri Palutku prekonal gólmana Kolmokova prudkou hlavičkou.

Po zmene strán oštartovali gólové hody a hral sa zaujímavý i napínavý futbal. V 52. minúte po presnej nahrávke Ramsa z pravej strany ešte opäť pohŕdol príležitosťou Melek. Ako sa premieňajú výhodné šance, ukázali v 58. minúte Šaľania, keď ďalšie nedorozumenie domácich zadákov potrestal presnou hlavičkou Nurkovič. O vyrovnanie sa však postaral po pozdĺžnom centri Palutku umiestnenou strelou práve obranca Jozef Tropp. Vzápätí zakombinoval Bendík s Ujčíkom, no Melek sa v koncovke nepresadil. V 74. minúte naklonili misky váh na svoju stranu znova Západoslováci, keď si po strate lopty domácich v strede ihriska a bleskurýchlom protiútoku vychutnal Maleca po druhýkrát Gešnábel. Zdalo sa, že Poprad opäť vyjde bodovo naprázdno a predĺži desivú negatívnu šnúru, ale Lajčákovi zverenci vrhli všetky sily iba do ofenzívy a v rozpätí jednej minúty dvoma ukážkovými presnými zásahmi zvrátili zdanlivo stratené stretnutie. Najskôr potiahol útok Durkot, vysunul Ramsa a po jeho konečnej prihrávke presne zakončil Ujčík. Vyrovnaný stav však dlho neostal. Vynikajúce dielo Popradčanov zavŕšil ukážkovou strelou z vyše 25 metrov a takmer od autovej čiary Filip Palutka: „Stretnutie bolo ako na hojdačke a v závere, keď nám už dochádzali sily, bolo asi aj ťažko veriť do konca, či zápas dokážeme otočiť. Nakoniec sa nám to predsa len podarilo a som dvojnásobné rád, že som k tomu mohol pomôcť aj ja rozhodujúcim gólom. Musím však podotknúť, že do zápasu sme nastupovali s jednoznačným cieľom už konečne doma na jar zvíťaziť, pretože tá séria bez víťazstva bola už skutočne dlhá. V závere súboja, keď sme išli až na dno svojich síl, sme odhodlanie preukázali. Verím, že teraz, keď sa nám naskytla asi najlepšia príležitosť sa konečne uchytiť, dokážeme nadviazať na skvelý výsledok v ďalšom domácom stretnutí so Sencom.“

Poprad – Šaľa 4:3 (1:1) Góly: 42. Melek, 64. J. Tropp, 85. Ujčík, 86. Palutka – 20. a 74. Gešnábel, 58. Nurkovič.
ŽK: Ujčík, Malec – Matič. Pred 546 divákmi rozhodoval Krivošík
POPRAD: Malec – Jurčo (64. Durkot), Šuľa (26. Biskup), Bendík, J. Tropp – Rams, Sedlák, Gallovič, Palutka – Ujčík, Melek (89. Sluka)

Na bodový zisk z predohrávky chceli Podtatranci nadviazať v sobotu, keď privítali Senec. V zostave už nefiguroval Peter Melek, ktorý bol pre neprofesionálny prístup k povinnostiam preradený do rezervného mužstva.

Zaujímavé stretnutie začali lepšie hostia, ktorí si v úvodnej štvrťhodine vytvorili územnú prevahu, no do vyloženej šance sa nedostali. Prvú vážnejšiu príležitosť na skórovanie si vytvorili Popradčania. Rams poslal ideálny center Ujčíkovi, ktorý nedokázal zasunúť loptu do odkrytej brány. Úvodný gól sa snažil streliť aj Palutka. Najskôr vyslal ďalekonosnú strelu vedľa ľavej žrde a neskôr mu brankár Milošovič zneškodnil tutovku. Senčania sa ešte do konca polčasu dostali k slovu, keď po presnom centri Pomichala netrafil hlavičkou Malecovu bránu Kováč.

Po zmene strán oba tímy pridali na dôraze, hra sa prelievala z jednej strany na druhú a prišli aj vytúžené góly. Prví udreli hostia, keď v 58. minúte zabudli domáci zadáci na Kováča, prekonal bezmocného Maleca. Ujčík však dokázal o dve minúty po individuálnej akcii vyrovnať. Senčania ostali viditeľne zaskočení a Ujčík pridal po umnej kombinačnej akcii Sedláka s Palutkom svoj druhý gól. V zostávajúcich fázach zápasu ostali Podtatranci naďalej pri chuti a ešte prikrášlili víťazstvo. Róbert Ujčík tentoraz adresoval presnú prihrávku Ramsovi, ktorý prudkou nechytateľnou strelou prekonal Milošoviča. V závere duelu už ani Gallovič, ani Ujčík svoje nádejné príležitosti nedokázali premeniť, takže Lajčákovi zverenci si za víťazstvo 3:1 pripísali ďalšie tri body do tabuľky. Počas absencie Lukáša Kubusa pre zranenie leží ofenzíva FK Poprad najmä na pleciach Róberta Ujčíka: „Som presvedčený, že tak ako v utorok proti Šali aj tentoraz patrí sila opäť celému kolektívu. V oboch domácich zápasoch sme najprv prehrávali a až potom sme sa vrátili do súboja a napokon zvíťazili. Klobúk dole pred chalanmi. Aj teraz sme išli až do poslednej minúty a našťastie sa nám podarilo skóre obrátiť v rozpätí desiatich minút. Po smutnom zápase v Skalici sme určite veľmi radi za dosiahnutie dvoch skalpov v nabitom „anglickom“ týždni. Vytúžené úspechy sme už potrebovali. Musím však zdôrazniť, že my ideme do každého zápasu s tým, aby sme vyhrali a tentoraz nám popritom psychicky veľmi pomohla aj výhra so Šaľou, ktorá nás správne nakopla a proti Sencu sme mohli hrať uvoľnenejšie. Teší ma, že som svojmu mužstvu pomohol k výhre dvoma gólmi, ale chcel som zaznamenať hetrick. Ten mi však akoby zatiaľ nie je v II. lige súdený, no pevne verím, že sa mi ho čím skôr predsa len podarí dať.“ (mdc, mik)

Poprad – Senec 3:1 (0:0), góly: 60. a 64. Ujčík, 68. Rams – 58. Kováč,
ŽK: Ujčík, Bendík, Sedlák – Lola, Asanovič, Lénárth, Rechrech, Pred 524 divákmi rozhodoval Kmec
POPRAD: Malec – Jurčo (90. Sluka), Bendík, J. Tropp, Biskup – Rams, Sedlák, Gallovič, Palutka (87. Vernarec) – Ujčík, Durkot (83. Šuľa)