Top 4 atrakcie pre turistov pod Tatrami

S rozvojom turizmu a čoraz viac globálnejšími priateľstvami sa Vám mohlo stať, že k Vám zavítala návšteva a Vy ste jej mali v okolí niečo poukazovať. Boli ste pripravení pohotovo zareagovať, alebo Vás táto úloha trochu zaskočila? Aj keď možno žijete v okolí už nejaký ten čas, existuje šanca, že vo Vašom každodennom živote na takého miesta príliš nemyslíte a tie následne ľahko zapadnú do kútov Vašej pamäte. Nasledujúce riadky si preto zobrali za úlohu pripraviť jednoduchý zoznam štyroch zaujímavých miest v okolí pod Tatrami, na ktoré môžete zobrať Vašich známych či rodinu. Vedzte, že ale ide o subjektívny výber. V prípade nesúhlasu s jedným alebo viacerými miestami ich môžete nahradiť taktiež poskytnutými alternatívami.

  1. Popradské pleso

Jazero ľadovcového pôvodu nachádzajúce sa v nadmorskej výške 1494 m n.m. je na Slovensku štvrtým najväčším vodným útvarom svojho druhu. S rozlohou 6,88 ha a hĺbkou 17m je pleso v Mengusovskej doline jednou z najatraktívnejších turistických miest a každoročne priťahuje mnoho turistov, lyžiarov a cykloturistov. V jeho blízkosti sa nachádza cintorín s kaplnkou a vyrezávanými krížmi a zo Štrbského plesa sem vedie náučný chodník venujúci sa problematike tatranských lesov.

popradske-pleso

  1. Spišský hrad

História tohto stredovekého hradu siaha až do 12. storočia, kedy bol postavený na mieste bývalého slovanského osídlenia. V priebehu storočí hrad odolával nápadom nepriateľov a nepodľahol ani Tatarom. Čiastočne zrekonštruovaný Spišský hrad v súčasnosti predstavuje najrozsiahlejšiu zrúcaninu hradu v Strednej Európe a zaslúžene sa nachádza na zozname chránených pamiatok UNESCO. Za návštevu stojí aj neďaleký Kostol Sv. Ducha takisto nachádzajúci sa v spomínanom zozname.

spissky-hrad

  1. HK Poprad

Netradičnou atrakciou pre návštevníkov podtatranského regiónu môže byť aj hokejový zápas prvoligového domáceho tímu HK Poprad. Popradu sa túto sezónu darilo veľmi dobre a dokázal sa prepracovať až do semifinále. Tam na konci apríla podľahol celkovému víťazovi ligy – Košiciam. Slovenská extraliga vyprodukovala mnoho kvalitných hokejistov, ktorý sa pravidelne zúčastňujú najprestížnejších líg sveta, a to NHL a KHL. Príspevkom Popradu do NHL boli za svojich čias Peter a Miroslav Ihnačák (Toronto a Detroit).

hokej-poprad-hk

  1. Kriváň

Kriváň (2494 m n.m.) sa považuje za symbol národnej hrdosti Slovákov. V 19. storočí sa na tento vrch podnikali výstupy slovenských vlastencov – napríklad v roku 1841 tam bol Ľudovít Štúr. Táto tradícia znovu ožila v 21. storočí. Najpohodlnejší výstup na vrchol Kriváňu začína na Troch Studienkach/Podbánske (zelená cesta). Alternatívou k tejto trase je modrá cesta smerujúca zo Štrbského plesa. Náročný výstup sa turistom odmení nádherným výhľadom na okolité tatranské údolia a pohoria.

tatry

Záver

Atraktívnych miest na pozretie je samozrejme omnoho viac. Medzi ďalšie miesta patria: Štrbské pleso, Lomnický štít, vodopády a nespočetné vrcholy, chaty a údolia. Váš výber záleží na Vašom časovom obmedzení a pohybovej zdatnosti, prípadne počasí. Teraz by ste už nemali mať problém vymyslieť, kam zobrať návštevu.

Viete o nejakom lepšom mieste, ktoré by bolo vhodné pre turistov? Či už sa jedná o známu pamiatku alebo skryté miestečko, podeľte sa o svoj názor s ostatnými.

(PR servis)