Krátke správy zo športu 25. týždeň

Spišský Štiavnik patril koňom

Už 47. ročník pretekov v parkúrovom skákaní Štiavnická podkova sa uskutočnil 14. júna v Sp. Štiavniku. Medzi jazdcami do 15 rokov v skoku ZM (13 štartujúcich) bola E. Podlesná rýchlejšia ako Ján Ragaly z Kežmarku na Berale. V skoku Z (22 štartujúcich) predbehla toto duo Petra Martočková z Mlynice na Nordovi, ktorá na Kiare triumfovala aj v skoku ZL (14 štartujúcich) pred G. Holovou a oddielovou kolegyňou A. Hudzíkovou. Súťaže v športovom areáli doplnili aj sprievodné akcie či kultúrny program.

Plavci priniesli 15 medailí

Počas posledného jarného víkendu sa v Štúrove konali Majstrovstvá SR starších žiakov. Plavci KP Aquacity Poprad dosiahli 14 pódiových umiestnení medzi jednotlivcami a striebro navyše získala štafeta dievčat na 4 x 100 m voľným spôsobom. Z. Krejčiová, F. Madžo a S. Sopko získali bronz, dvakrát tretia bola aj Tamara Potocká a B. Cehlárová pridala k bronzu aj striebro. O zvyšnú polovicu ocenení sa postarala Táňa Potocká, ktorá skončila 5-krát tretia a v disciplínách 400 m a 800 m VS sa stala majsterkou SR.

Trochu z hokejbalu pod Tatrami

Ešte počas prvého júnového víkendu sa stalo družstvo MŠK Mimisolar Kežmarok U10 vicemajstrom SR a U12 suverénnym majstrom. Ich starší kolegovia zo seniorského mužstva Libor Teplický s Borisom Oravcom sa zase dostali do reprezentačného tímu Slovenska pre svetový šampionát vo Švajčiarsku, ktorý začal v piatok. Finále Popradskej hokejbalovej ligy skončilo predčasne 14. júna, keď Leopoldov odstúpil pre nebezpečný zákrok z druhého duelu a nenastupil ani do tretieho. Titul tak obhájil Aqualand.

Spoznali sme víťazov Bowling Tour

Posledný krát v tejto sezóne sa stretli priaznivci bowlingu v stredu 17. júna na záverečnom 18. kole a zároveň šiestom kole jarnej časti Bowling Tour. V skupine A sa najviac darilo Jánovi Petrasovi, ktorý zvíťazil ako v jarnej časti, tak i celkovo v ročníku pozostávajúcom z 15 kôl. Podobne aj víťaz skupiny Ľubomír Kožik triumfoval aj celkovo v sezóne 2014/15, no prvenstvo v jarnej časti patrí Márii Kovlačíkovej. Posledným turnajom v aktuálnom ročníku bude 8. júla turnaj o Bowlera mesta Poprad.

Zaujímavá súťaž v Hranovnici

Dobrovoľné hasičské družstvá mužov i žien si 13. júna zmerali sily na netradičnej nočnej súťaži v Hranovnici. Predviedli sa v disciplíne – hasičský útok s vodou, pri ktorom mali zámerne sťažené osvetlenie priestoru. U mužov prvenstvo získala Štôla s rekordným časom 15,69 s. Druhá skončila Ľubica a tretia Polomka. Medzi ženami sa z prvenstva radovali dorastenky zo Sp. Štiavnika, ktoré zdolali druhé domáce domáce dorastenky i tretie Spišské Bystré.

Počítajte si kroky

Medzi Tatranskou Lomnicou a Novou Poliankou pribudne značenie na trasách pre bežcov alebo nordic walkerov v dĺžke 109 km. Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry v spolupráci so športovými klubmi a samosprávami odštartovalo projekt značenia trás. V prvej etape to bude 12 bežeckých tabúľ a 59 smerovníkov. Trasy sú navrhnuté tak, aby pokryli čo najväčšie územie Vysokých Tatier s rôznou obtiažnosťou. Môžu ich tak využiť aj pacienti, chodci, rodiny s deťmi, nordic walkeri, amatérski, ale aj profesionálni bežci. V spolupráci so spoločnosťou Garmin tiež spúšťajú projekt Podpora zdravého životného štýlu. Umožní návštevníkom požičať si na rôznych miestach trasy krokomer a zistiť, koľko prešli, alebo čo urobili pre svoju kondíciu.