Pozrite sa, kde v Kežmarku zaplatíte za parkovanie

Jednou z hlavných tém minulotýždňového mestského zastupiteľstva boli aj nové pravidlá parkovania v meste.

parkovanie-kezmarok-infografika

O novom systéme parkovania sa v Kežmarku diskutuje už niekoľko mesiacov. Na zasadnutí mestského zastupiteľstva minulý štvrtok sa jeho pravidlá opäť o čosi upresnili. Poslanci rozhodli o tom, na ktorých uliciach bude umiestnený automatický závorový systém, kde vodiči natrafia na parkovacie automaty a ktoré parkoviská budú bez závor i automatov.

„V prvom rade treba povedať, že zmyslom parkovného systému nie je to, aby sme na ňom zarábali. Chceme ľudí naučiť parkovať. Chceme maximálne vyjsť v ústrety občanom mesta, lebo to pre nich bude veľký zásah. Doteraz to parkovanie bolo živelné, po novom už bude riadené,“ uviedol na zastupiteľstve primátor mesta Ján Ferenčák. Zároveň dodal, že vybudovanie nového parkovacieho systému schválilo ešte predchádzajúce mestské zastupiteľstvo. To terajšie sa rozhodlo projekt dokončiť. „Viac ako pol roka sme hľadali ideálne východisko,“ tvrdí Ferenčák.

Parkovanie v Kežmarku. Ilustračná snímka: rov

Parkovanie v Kežmarku. Ilustračná snímka: rov

Primátor zároveň zdôraznil, že by sa mali vytvoriť aj nové parkovacie miesta. Ich počet odhadol približne na tristo. „Bude tu viac parkovísk, budú čistejšie a viac pod kontrolou. Samozrejme, rátame aj s tým, že na začiatok bude potrebné vychytať pár múch,“ uzavrel primátor.