Hokej v Poprade nemá byť o jednom človeku

Popradský hokej by už nemal byť o jednom človeku, ako sa to často v podtatranskom meste vníma.

Nová Správna rada HK ŠKP Poprad sľubuje zmeny v popradskom hokeji. Snímka: mik

Nová Správna rada HK ŠKP Poprad sľubuje zmeny v popradskom hokeji. Snímka: mik

Zhromaždenie delegátov zvolilo ešte koncom júna novú desaťčlennú správnu radu. Novým prezidentom klubu sa stal primátor Jozef Švagerko. „Chceli sme správnu radu tak, aby to malo hlavu i pätu, aby to nebolo o jednom človeku. Do budúcnosti si dávame prvý cieľ, ktorý je dostať mužstvo do bodu nula, aby sa vysporiadali všetky podlžnosti, aby sme dostali licenciu a mohli normálne fungovať v extralige,“ povedal o situácii v klube nový člen Správnej rady Hokejového klubu Športového klubu polície Poprad Ľuboš Bartečko. Zároveň verí, že s pomocou mesta, primátora a ľudí v správnej rade sa to podarí.

Kroták chce vytvárať nový imidž popradského hokeja
V novej Správnej rade Hokejového klubu Športového klubu polície Poprad, ktorú zvolilo zhromaždenie delegátov koncom júna, majú zastúpenie aj samotní hokejisti. „Hráči tiež chcú vedieť, čo sa deje a chcú, aby veci, ktoré sa dejú, boli viditeľné,“ dodal Bartečko. Ambíciou hráčov v novovytvorenej správnej rade je aj pritiahnutie ľudí, ktorí v minulosti finančne podporovali popradský hokej, a ktorí z neho odišli. Jedným z hráčov, ktorí sú v novej správnej rade, je aj Arne Kroták. Ten v zastupuje mesto Poprad ako poslanec mestského zastupiteľstva.
„Bude to úplne nová skúsenosť. Uvidím, ako to zvládnem, lebo ešte minimálne rok by som chcel hrať hokej. Chcem zbierať skúsenosti, vidieť, ako to chodí, chcem pomáhať vytvárať nový imidž a dobrý imidž popradského hokeja a uvidím, či to zvládnem,“ povedal Kroták.

Riaditeľom ostáva T. Turan
Funkciu výkonného riaditeľa klubu aj po zhromaždení delegátov vykonáva Tibor Turan. „Bude pracovné sedenie a tam sa dohodne, kto bude za čo zodpovedať. Ja sa tomu len teším. Som rád, že tá zodpovednosť už nie je len na mne, ale že sa rozdelí medzi 12 ľudí a o to to bude lepšie, a podstatne lepšie. Bol som vrchol pyramídy, na ktorú každý nadával. Trvalo to 18 rokov. Som rád, že klub má konečne po siedmich rokoch prezidenta, novú funkčnú správnu radu a pevne verím, že to vydrží štyri roky a nikto nezdupká po dvoch mesiacoch, ako sa to stávalo pravidelne,“ uviedol výkonný riaditeľ HK ŠKP Poprad Tibor Turan. Riaditeľ očakáva, že k riešeniu problémov v hokejovom klube prispeje každý člen správnej rady. Zároveň oceňuje, že do diania v klube sa zapojili aj aktívni hráči, pretože aj oni potrebujú zbierať funkcionárske skúsenosti. Hráči podľa neho až teraz uvidia, že nie je jednoduché zabezpečiť celú sezónu hokejového klubu.

Na sezónu potrebujú 0,7 mil. eur
Na to, aby HK Poprad mohol začať novú extraligovú sezónu, potrebuje sa do 1. augusta vysporiadať s dlhom vo výške takmer 0,2 mil. eur, aby mohol získať licenciu. Na novú sezónu 2015/2016 bude klub potrebovať ďalších približne 700-tisíc eur, okrem dane z pridanej hodnoty. Za tieto peniaze sa podľa Turana bude dať hrať o stred tabuľky. Ide približne o rovnaký rozpočet, aký mal klub v minulej sezóne. (rov)