Krátke správy zo športu 28. týždeň

Máme nových „Masters“ šampiónov

V nedeľu súperili v okolí Popradu cyklisti na 11. kole Slovenského pohára o dresy majstrov Slovenska v kategóriách Masters. Organizátori vytvorili okruh od Arény cez Kvetnicu, Hranovnicu, Sp. Bystré a naspäť. Veková kategórie Masters A a B absolvovali 5 okruhov a najrýchlejším bol po 105 km za 2.50:44 h Milan Beréniy (B). V ostatných kategóriach triumfovali Daniel Pápež (A), Emil Janko (C), Milan Tupý (D), Ladislav Longauer (E) a Karol Vogel (F). Podujatie spestrili aj verejné preteky.

Z popradských kamzíkov sa stali vlci

Po odchode Milana Jančušku do Žiliny si našli pod Dubňom nové pôsobisko aj traja jeho zverenci z minulej sezóny. Za staronovým trénerom putujú obrancovia D. Brejčák, M. Kurali i J. Makovský. „Hráči neboli pod zmluvou, takže neboli ničím viazaní. Je to vecou dohody vedenia klubu, mňa ako trénera a samotných hráčov. Poznám ich, trénoval som ich v Poprade a verím, že vytvoríme dobré obranné dvojice,“ vyjadril sa Jančuška, ktorý by privítal aj ďalších bývalých zverencov nielen z Popradu.

Skončila sa bowlingová sezóna

V stredu vyvrcholila bowlingová sezóna pod Tatrami turnajom o Bowlera mesta Poprad. Pôvodne mali hrať najlepšie umiestnení jednotlivci z firemných líg, no pre menší záujem sa zúčastnili i zástupcovia Bowling Tour. Bowlerom mesta Poprad v sezóne 20014/15 sa stal Igor Lendácky, ktorý triumfoval s priemerom 200 pred druhým René Blažekom. Celkovo tretí Vladimír Pavlikovský dosiahol najvyšší náhod turnaja 244. Nasledujúci ročník štartuje koncom augusta Letným Tatranským pohárom.

Liptovská Teplička triumfovala

V Liptovskej Tepličke sa v sobotu uskutočnil Futbalový turnaj Tepličiek Slovenska. Na podujatí s 19-ročnou tradíciou, ktorého dejiská sa striedajú, sa tradične zúčastnili Teplička nad Váhom, Teplička, Tepličky a domáce celky. Medzi sebou hrali dve skupiny – aktívni futbalisti a „starí páni“. Domácemu Á-čku sa podarilo historický úspech, keď zvíťazilo aj vo finále nad Tepličkou a starší tím domácich podľahol vo finále Tepličke nad Váhom.

Zaknihovali divoké výsledky

Futbalisti FK Poprad odohrali počas víkendu v rámci prípravného obdobia turnaj v Liptovskom Hrádku. Najskôr podľahli Liptovskému Mikulášu vysoko 5:1 (gól: M. Ferenc), no napoak vysoko 5:0 porazili Stropkov (góly: Galovič 2, Rams, Danišovský, M. Sluka). Po Lukášovi Kubusovi opúšťa káder aj ďalší dôležitý hráč. Tomáš Sedlák sa vracia z hosťovania späť do Michaloviec, kde si v drese nováčika už zahrá najvyššiu súťaž.

Sp. Sobota vytvorila rekord

Ešte počas prvej júlovej nedele súťažili už po dvanástykrát hasičské družstvá O putovné poháre starostu obce Štrba. Išlo o deviaty diel z 20 v rámci 21. ročníka Podtatranskej hasičskej ligy. V kategórii mužov si prvenstvo vybojoval Spišský Štvrtok pred domácou Štrbou. Medzi ženami boli najlepšie Šuňavčanky pred Sp. Sobotou a Strážami. Bojovali aj dorastenci, kde medzi chlapcami zvíťazila rekordným časom 16,793 sekundy Sp. Sobota a z dievčat tím Sp. Štiavnika.

Pitoňák oslavoval jubileum

Zakladateľ stolného tenisu a futbalového oddielu z roku 1967 v Rakúsoch František Pitoňák oslávil 3. júla už sedemdesiate narodeniny. V roku 2002 pomáhal aj pri zakladaní curlingu na Slovensku a jeho športovo založení synovia dnes v tomto športe reprezentujú Slovensko. Pitoňák je aj československým mládežníckym majstrom v stolnom tenise, keď pôsobil vo Vítkoviciach. Pod Tatrami sa jeho meno spája najmä s Matejovcami, no pomáhal pri rozvoji stolného tenisu v celom regióne.