Môžeme sa tešiť na ďalší Tatranský pohár

Popri riešení interných záležitostí v hokeji pod Tatrami oznámil výkonný riaditeľ HK ŠKP Poprad Tibor Turan aj 68. ročník Tatranského pohára, ktorý sa bude konať od 20. do 22. augusta.

Hokej-Tatranský-pohár

Tento pohár budú obhajovať domáci hokejisti (Snímka: mik)

Počas predsezónnej prípravy si na druhom najstaršom hokejovom turnaji v Európe zmerajú sily zaujímaví súperi. Do Popradu pricestuje pražská Slavia, rakúsky Graz a bieloruský šampión Junosť Minsk. Doplní ich, samozrejme, aj domáci HK Poprad. „Mal prísť aj Slovan Bratislava a slovenská „dvadsiatka“, ale Slovan bude nakoniec hrať v KHL. Hľadali sme miesto nich iný tím, oslovili sme tri talianske mužstvá, ktoré sa však nevyjadrili. Tatranský pohár teda odohráme v tomto roku so štyrmi účastníkmi,“ ozrejmil pôvodné plány Tibor Turan.

Letný turnaj bude skúškou ohňom aj pre nového kormidelníka „kamzíkov“ Pavla Paukovčeka: „Mužstvá na Tatranskom pohári budú veľmi kvalitné, no otázne je, v akej sile budeme my. Zatiaľ sa všetko iba rysuje a momentálne máme málo hráčov. Zatiaľ máme prvú a štvrtú päťku. Odišli beci Kuráli, D. Brejčák, Makovský, Kasík a z útočníkov Takáč, Gríger, Sýkora a Matúš Paločko je dlhodobo zranený. Naskočiť bude môcť až niekedy v novembri alebo decembri. Na letnú prípravu sa pripojili niektorí z juniorky. Uvidíme, ako vyskladáme nakoniec káder. Je zbytočné plakať nad rozliatym mliekom. Nejako sa to utrasie a bude to dobré. Matúš Kostúr by mal byť podpísaný, čomu sa veľmi teším, pretože som žiadal pána Turana, aby to bol prvý hráč, ktorý by tu mal ostať.“