Na Poprad sa napoja lety z Moskvy

Už v zimnej sezóne sa má na leteckú linku Riga – Poprad napojiť nové spojenie z Moskvy a Sankt Peterburgu, informovala Ľubica Alušicová zo Slovenskej agentúry pre cestovný ruch (SACR).

V utorok 14. júla sa zahraničná zástupkyňa SACR v Moskve a zástupcovia leteckej spoločnosti
airBaltic stretli v ruskej metropole so zástupcami miestnych touroperátorov. Niektorí z nich využívali linku Moskva/Peterburg – Riga – Poprad už v minulej zimnej sezóne, väčšiemu počtu cestujúcich však bránilo hlavne nie veľmi dobré napojenie lietadla z Popradu do Rigy na lietadlá z Rigy do Moskvy/Peterburgu.

Lietať budú možno aj z Bieloruska

Na júlovom stretnutí prerokovali možnosť časového posunutia letov tak, aby sa mohli cestujúci počas jedného dňa dostať z Popradu do Moskvy, prípadne Sankt Peterburgu. Pre lety z Moskvy do Rigy a z Rigy do Popradu sa budú využívať lietadlá Boeing 737-300 (149 miest), v prípade potreby je spoločnosť airBaltic pripravená posilniť lety na Poprad. Pre lety Peterburg – Riga sa budú využívať lietadlá Bombardier Q400 NextGen (76 miest).

SACR v súčasnosti čaká na odpoveď o možnosti pravidelného letu z Minska cez Rigu do Popradu od predstaviteľky airBaltic v Minsku, Bielorusko. Tu je situácia zložitejšia, pretože linka Minsk – Riga nelieta v sobotu. V sobotu lieta do Rigy bieloruský národný letecký prepravca Belavia, informovala ďalej Alušicová.

O cenách leteniek ešte rokujú

Čo sa týka cien leteniek, tie zatiaľ ešte nie sú známe. V týchto dňoch totiž prebiehajú rokovania ruských touroperátorov so spoločnosťou airBaltic. Po ich skončení bude jasné, koľko budú stáť celé turistické balíky na trase Moskva/Peterburg – Riga – Poprad. V cene turoperátorskej tarify za letenku bude zaradené: Príručná batožina na 1 miesto do 8 kg, batožina do batožinového priestoru lietadla na 1 miesto do 20 kg + 1 komplet lyžiarskej výstroje.