Tréner Paukovček skúša aj talianskeho reprezentanta

„Kamzíci“ v stredu po prvý raz vykorčuľovali v rámci letnej prípravy na ľad.

Príprava-hokej-hk-poprad

Na prvom tréningu na ľade hýrili hokejisti pozitívnou náladou a úsmevmi. (Snímka: mik)

„V utorok sme mali tréning na suchu a zoznámili sme sa s niektorými novými hráčmi. Do konca týždňa sme mali len ľahšie tréningy, aby si chlapci zvykli na korčule. Od tohto týždňa by sme už mali zaberať naplno a začneme aj s herným systémom. Počet chlapcov je celkom veľký, takže si myslím, že sa vytvorí zdravá konkurencia. Mužstvo by sa malo definitívny vykryštalizovať po Tatranskom pohári,“ opísal prvé stretnutia s hokejistami po dovolenkách Pavel Paukovček.

Ako už býva v lete zvykom, Podtatranci nemajú ešte podpísané zmluvy. Niektorí sú preddohodnutí a iní na skúške. Na prvý tréning ešte nevykorčuľovali ani najväčšie hviezdy HK. Radoslav Suchý sa pripojil v priebehu týždňa a Ľuboš Bartečko sa pridá až koncom mesiaca. Tréner Paukovček však mohol od začiatku počítať s veteránmi Krotákom či Fabiánom, no i s dvojicou navrátilcov Jabrockým i Kolbom. Nový lodivod „kamzíkov“ však bude môcť nečakane využiť aj služby Jaroslava Kasíka, ktorý po sezóne avizoval odchod.
Ak tréner mení pôsobisko, nezriedka si vezme so sebou aj zopár zverencov. V Paukovčekovom prípade ide o útočníka Patrika Števuliaka, ktorý v juniorskej extralige získal v uplynulom ročníku 72 kanadských bodov a medzi seniormi L. Mikuláša v 1. lige pridal ďalších 15. Poprad sa bude musieť vysporiadať s dlhodobou absenciou kľúčového útočníka Paločka, ktorý by sa mohol vrátiť niekedy v októbri, no pod Tatrami ostáva brankárska opora Kostúr. Náhradníka by mu mal robiť Juraj Sedlačko. Leto na skúšku pod Tatry zavialo aj útočníka z relatívnej hokejovej exotiky. Mladý taliansky reprezentant Luca Frigo so skúsenosťami zo zámoria zaznamenal v uplynulej sezóne talianskej ligy 27 kanadských bodov v 20 dueloch. Do tréningového procesu sa pridalo aj niekoľko hokejistov s popradskou minulosťou, ktorí by však dres s kamzíkom na hrudi obliekať nemali. Korčuľovali Lukáš Hvila, brankár Sidor a neskôr sa pridal i Ján Brejčák.

Prvý prípravný zápas Podtatranci odohrajú doma v piatok proti Košiciam, pred Tatranským pohárom ich čakajú tri stretnutia vonku. Pred štartom extraligy ich Martin doma a dvojzápas so Žilinou najskôr vonku, a generálka bude v Poprade.

Káder HK Poprad:
Brankári:
Kostúr, Sedlačko.
Obrancovia: Suchý, Kolba, Fabian, Malina, Gáborčík, Dinda, Šterbák, Pitka.
Útočníci: Kroták, Bartečko, Jabrocký, Paukovček, R. Rapáč, B. Rapáč, Kadura, Gápa, Piatak, Mašlonka, Štrauch, Frigo, Vosyka, Toma, Števuliak, Krasničan, *Paločko (zranený).