Už o pár dní naplnia Poprad tisíce mladých ľudí

Pod Tatrami v týchto dňoch vrcholia jedenapolročné prípravy na Národné stretnutie mládeže P15, ktoré sa uskutoční od 31. júla do 2. augusta 2015 v Poprade.

P15

Duchovný, kultúrny a športový program, ktorý bude zameraný na odkrývanie pokladov, vychádza z biblického verša „Blahoslavení čistého srdca, lebo oni uvidia Boha“ (Mt 5, 8). V príprave na Svetové dni mládeže (SDM), ktoré sa uskutočnia v roku 2016 v Krakove, ho ako jednu z troch tém určil pápež František. Na P15, ktoré predstavuje pozvánku pre mladých do Poľska, vyvrcholí ich ročná duchovná príprava s názvom Čistý rok a symbolicky odštartuje ďalšia pod heslom Milosrdný rok. Podujatie podobných rozmerov sa konalo naposledy pred dvomi rokmi. Na Národné stretnutie mládeže R13 v Ružomberku prišlo niekoľko tisíc mladých ľudí nielen zo Slovenska, ale aj z iných krajín Európy.
Od najbližšieho pondelka sa v meste budú postupne schádzať stovky mladých dobrovoľníkov, ktorí budú zabezpečovať posledné prípravy akcie. Do štvrtka ich príde vyše 400. „Ide o podujatie, ktoré počas posledných príprav i akcie predpokladá zvýšený počet návštevníkov v meste. Plnšie môžu byť prevažne miesta, kde budú účastníci bývať, stravovať sa alebo kde bude prebiehať hlavný program. Pozitívnou správou tiež je, že počas P15 nebudú žiadne špeciálne dopravné obmedzenia. Jediný náročnejší bod bude presun v piatok z Arény do Konkatedrály, ale bude sa konať pri plnej prevádzke dopravy, bude len usmerňovaná políciou pri niektorých prechodoch. Cesta trasy povedie z Arény Poprad popri hlavnej ceste cez Nábrežia Jána Pavla II. do Konkatedrály,“ hovorí hlavný zodpovedný za P15 Ondrej Chrvala. Dodáva, že všetci účastníci, ktorí sa prihlásili, boli pred akciou vyzvaní, aby dbali na rady a pokyny organizátorov.