Golfom pre deti

Prvý augustový deň patril už 8. ročníku Charity Golf Cup po záštitou Petra Bondru na ihrisku Black Stork vo Veľkej Lomnici.

Golf-Bondra-Lasica-Velka-Lomnica

Svoje golfové schopnosti predviedol aj známy herec Milan Lasica. (Snímka: mam)

Podoporiť dobrú vec prišlo opäť množstvo svetovo známych Slovákov najmä z oblasti športu, kde dominovali hokejisti: Peter Bondra, Miroslav Šatan, Marián Hossa, Richard Lintner, Radoslav Suchý, Ľuboš Bartečko, Július Šupler, Ján Filc, no pridali sa i ďalšie odvetvia zastúpené tenistom Hrbatým, lyžiarom Adamom Žampom či futbalovým trénerom Kozákom. Okrem športovcov sa objavili aj osobnosti z kultúry ako Milan Lasica, Milan Kňažko, Kamila Magálová, Ady Hajdu, Martin Mňahončák, Adela Banášová s Petrom Modrovským. Hralo sa systémom Texas Scramble, kde sa vždy hrá tá najlepšia padnutá golfová loptička. Do hry sa teda môžu zapojiť aj menej zdatní golfisti. Víťazom turnaja sa stal flajt Adely Banášovej, na druhom mieste skončil tím Martina Mňahončáka a na tretej priečke partička Radoslava Suchého. Najlepší brutto výsledok mal flajt Richarda Lintnera s výsledkom 12 pod PAR, nearest to pin zahrala Terezka Husárová, longest drive zas Linda Ilavská. „Som veľmi rád, že sa nám podarilo poraziť najmä Bondrovcov. My sme zvíťazili na počet rán bez prihliadnutia na hendikepy, kde vyhral tím Adely Banášovej. Najväčšími víťazmi sú však detičky, ktoré dostali potrebnú pomoc a ľudia, ktorí tu prišli pomôcť,“ deklaroval charitatívny rozmer akcie Richard Linter. Schuti si zahral aj aktuálny víťaz Stanley cup-u Marián Hossa: „Golf mám veľmi rád a myslím si, že je to výborný šport, keď si človek potrebuje vyvetrať hlavu. Prechádzka po golfovom ihrisku je úplne perfektná a ak sa to deje s dobrou partiou, je to vynikajúci doplnok. Na turnaj Petra Bondru chodievam často, možno som chýbal na jednom alebo dvoch ročníkoch.“ Samotný golf však peniaze nepriniesol, ale až aukcia zaujímavých predmetov.

Golf-Lomnica-Bondra

Keď hviezdy pomáhajú deťom… (Snímka: Black Stork)

Tie venovali známe osobnosti. Športovci darovali do dražby časť svojho športového oblečenia, hokejisti dresy, hokejky a helmy, Adam Žampa prilbu, Dominik Hrbatý tenisovú raketu Novaka Djokoviča. Najúspešnejší v dražbe bol dres Mariána Hossu zo zápasu NHL Winter Classics 2015 za 2 000 eur a šaty Lukáča Kimličku, ktorý ich osobne ušil na tento turnaj. Prekvapením tichej dražby boli priesady figovníkov od Milana Kňažka. Na 8. ročníku podujatia sa vyzbieralo dohromady 21 100 eur, ktoré posunula ďalej deťom v núdzi Nadácia Miroslava Šatana a projekt Hodina deťom. „Tento ročník sa dá pokladať za úspešný, čo sa týka počtu zúčastnených hráčov a ľudí, ktorí chceli prísť pomôcť dobrej veci. Som veľmi rád, že sem prišli i decká, ktoré sme obdarovali. Teší ma, že sme im mohli sčasti pomôcť, či už na vozík, operáciu a podobne. Veríme, že na budúci ročník sa pripravíme ešte lepšie, vydražíme ešte viac a pomôžeme viacerým ľuďom, “prezradil Peter Bondra. (red)