Krátke správy zo športu 32. týždeň

Zomrel bývalý tréner „kamzíkov“
V sobotu náhle umrel 63-ročný popradský rodák Ján Šterbák. Bývalý úspešný tréner a obranca HC VSŽ Košice pod Tatrami pôsobil v mládežníckych kategóriách aj ako hráč. S trénerstvom začínal v Košiciach. V roku 1997 sa postavil na lavičku HC ŠKP Poprad, no hneď po dvoch mesiacoch presedlal k reprezentácii. Pod Tatry sa vrátil v roku 2001 a pôsobil tu dve sezóny. Do povedomia Popradčanov sa však asi najviac zapísal ako tréner Žiliny, ktorá tu v roku 2006 po siedmom zápase finále oslavovala titul.

Sedlačko bol konečne vyťažený
Popradský náhradný brankár Juraj Sedlačko naposledy chytal v januári proti Trenčínu, keď v polovici zápasu striedal Kostúra. Uplynulý týždeň si ho však Pavel Pukovček poriadne preveril, keď ho nechal chytať oba zápasy. „Bolo super byť opäť v bráne. Už som aj pomaly zabudol, aké to je. Dúfam, že dostanem viac šancí hlavne teraz v príprave a potom už uvidíme. Je to na mne, budem musieť pracovať,“ povedal Sedlačko, ktorý v oboch stretnutiach trikrát inkasoval a odchádzal porazený.

Junošport triumfoval vo Wroclawi
V Poľsku sa uskutočnil medzinárodný mládežnícky turnaj Wroclaw Trophy, na ktorom nechýbala ani kategória U17 z Junošport Clubu Stará Ľubovňa. V silnej konkurencii vyše 200 európskych tímov uspeli s rumunskými, českými a poľskými rovesníkmi v základnej skupine a postúpili do semifinálovej skupiny. Tam si poradili znova hladko s českým súperom a s Belgičanmi remizovali. Vynikajúce výsledky im zabezpečili finále. Po triumfe aj nad rumunským LPS M. Eliade 1:0 sa im prvenstvo podarilo obhájiť.

FK Poprad usporiada detský kemp
Od pondelka 17. augusta do piatku čaká na deti ročníka 2005 a mladších denný futbalový kemp FK Poprad. Na štadióne v Poprade-Veľkej sa im budú každý deň v čase od 7.30 h do 15.30 h venovať kvalifikovaní tréneri, ktorí im pripravia pestrý program. Cena kempu je 50 eur a svoje ratolesti môžete prihlásiť na manazer@fkpoprad.com alebo jozkovernarec@gmail.com príp. telefonicky na 0903 609 374.

Dubašák priniesol medailu
Prvý augustový víkend sa v Banskej Bystrici konali atletické majstrovstvá Slovenska, kde sa Jozefovi Dubašákovi podarilo získať bronz v behu na 3 000ky. „Išiel som s cieľom získať medailu a zbehnúť čas pod 10 minút. Keďže bolo dosť horúco, splnil som „len“ jeden. Cítim, že už to nie je ako niekedy, ale stále dokážem konkurovať oveľa mladším bežcom,“ povedal známy popradský atlét.