Krátke správy zo športu 33. týždeň

„Kamzíci“ v príprave ešte nevyhrali

Hokejisti HK Poprad zo zdravotných dôvodov neodohrali plánované prípravné stretnutie v Olomouci a v piatok v Martine prehrali 5:3. V priebehu týždňa káder doplnili český mládežnícky reprezentačný brankár René Svoboda z Vítkovic, Lotyš Lauris Bajaruns, Matej Síkela a mladý Spišiak Lukáš Hamráček, ktorý v Martine dvakrát skóroval. Káder „kamzíkov“ však opúšťajú Jaroslav Jabrocký s Dominikom Kadurom, ktorí smerujú do dánskeho Unibet Stars Gentofte.

Kartári sa zišli pod Hradom Ľubovňa

V nedeľu sa uskutočnil už 8. ročník Medzinárodného bridžového turnaja grófa Jána Zámoyského v zrekonštruovaných priestoroch kaštieľa v Starej Ľubovni, kde zámožná rodina Zámoyských kedysi žila. Zúčastnilo sa ho 23 párov zo Slovenska, Poľska a Českej republiky. Zvíťazil poľský pár Fecko – Nastalek pred Žilinčanmi Slabeyciom a Horom a poľskou dvojicou Striszawski Rodzaj. Priaznivci bridžu sa môžu tešiť aj na ďalšie ročníky turnaja pod ľubovnianskym hradom.

Kočišovi Rakúsko nesedelo

Po výnimočnom podujatí s exhibičným charakterom v Londýne čakala počas druhého augustového týždňa na cyklotrialistu Jána Kočiša previerka na Svetovom pohári UCI v Rakúsku. Už po príchode však nebol Popradčan spokojný s traťou, ktorá sa mu nezdala príliš náročná, čo pri svetových jazdcoch negovalo jeho prednosti. Preteky boli veľmi zradné a o poradí rozhodovali najmenšie chybičky. Kočiš ju spravil v závere semifinálovej jazdy a skončil na 18. priečke. Zvíťazil Španiel Benito Ros.

Skvelá účasť na novom podujatí

Predzvesťou tradičného Horalu bol nultý ročník Beliansko-pieninského MTB maratónu v sobotu 8. augusta. Z Bachledovej doliny vyrazilo až 130 horských cyklistov zo Slovenska, Poľska či ČR na vyhliadkové trasy vedúce cez dva národné parky, ktoré otestovali ich kondíciu. Na stupni víťazov sa objavili hlavne lokálni pretekári z Kežmarku, Popradu a okolia. Na dlhšej trase na 35 km s názvom Výzva troch dolín zvíťazil Popradčan Ján Hálik a medzi ženami suverénne triumfovala Janka Keseg Števková.

Námestie patrilo hasičom

V nedeľu 9. augusta bojovalo 35 dobrovoľných hasičských družstiev v šiestich kategóriách na 16. ročníku súťaže o Spišskosobotský pohár. Na Sobotskom námestí medzi mužmi do 35 rokov zvíťazila Štôla pred Sp. Starou Vsou a Sp. Štvrtokom Medzi ženami domáci tím pred Sp. Bystrím a Hozelcom. Kategórie nad 35 rokov ovládlo mužstvo zo Spišského Štvrtka a Batizovčanky. V dorasteneckých kategóriách boli najrýchlejší chlapci zo Štrby a domáce dievčatá.