Nová Lesná oslávi Bartolomejské dni tromi podujatiami

Oslavy, ktoré nesú meno patróna obce – sv. Bartolomeja budú tento rok tvoriť tri podujatia.

Začnú sa vo štvrtok Bartolomejskou kvapkou krvi, pokračujú v sobotu Mládežníckymi hasičskými pretekmi a vyvrcholia v nedeľu samotným Bartolomejským dňom.

Vo štvrtok sa môžu miestni, ale aj návštevníci zúčastniť Bartolomejskej kvapky krvi, ktorú organizuje miestny Spolok Červeného kríža. „Rozhodli sme sa to tak prepojiť aj preto, že sme nevedeli pre to nájsť lepší termín. A v čase, keď máme oslavy obce sú možno ľudia viac súdržní a chceme ukázať, že je potrebné darovať tú najvzácnejšiu tekutinu. Týmto teda pozývam všetkých darcov, ktorí budú následne v nedeľu v slávnostnom programe ocenení ďakovným listom,“ hovorí o myšlienke darcovstva starosta Novej Lesnej Peter Hritz. Darovať krv je možné od 9.00 do 12.00 h na miestnej fare.

Predvedú sa hasiči aj Jadranka

Pre obec je rok 2015 rokom viacerých výročí. Od prvej písomnej zmienky o obci uplynulo tento rok 700 rokov, Bartolomejské dni sa oslávia po piatykrát a Dobrovoľný hasičský zbor oslávi v sobotu svoje 135. výročie založenia. Hasičské preteky pri tejto príležitosti začínajú o 14.00 h v centre obce. Pozvaní sú hostia z partnerskej obce Nasavrky z Českej republiky a ďalších päť družstiev z okolitých obcí. Hlavnou cenou je putovný pohár obce a súčasťou programu budú aj rôzne ukážky profesionálov.

Program osláv vyvrcholí v nedeľu Dňom sv. Bartolomeja, ktorí začne slávnostnou svätou omšou o 10.00 h a pokračuje o 15.00 h kultúrnym programom. O programe hovorí starosta: „Budeme tu odovzdávať Cenu starostu za rok 2015. Ocenených bude deväť žijúcich bývalých veliteľov Dobrovoľného hasičského zboru a v závere programu zabaví všetkých Jadranka.“