Sériu hokejových „prípravákov“ odštartovalo derby

V piatok odohrali „kamzíci“ prvý prípravnú duel pred sezónou 2015/16.

Hokej-leto-priprava-hk-poprad

Skúsený český bek Radek Phillipp bráni mladého Krasničana (vpravo) (Snímka: mik)

V domácom prostredí privítali úradujúceho majstra a zároveň súpera z posledného duelu v minulom ročníku HC Košice. Letné derby na „zimák“ prilákalo aj v rámci prípravy slušný počet divákov a našli sa aj skupinky fanúšikov hostí. „Oceliari“ majú už ustálený káder, pretože ich ostrý štart čaká už o pár týždňov v rámci Ligy majstrov. Naopak, HK Poprad má zatiaľ len preddohodnutých hráčov zatiaľ bez platných zmlúv, takže tréner Paukovček vyskladal tím len z troch formácií, kde navyše obranca Pitka nastupoval v útoku. Nenastúpili ani ťahúni ako Bartečko, Suchý či Fabian. Z doposiaľ neoznámených hráčov sa s kamzíkom na hrudi objavil urastený bek Ján Ťavoda zo Zvolena. Už od úvodu bolo očividné, že ide o prvý zápas po dlhšej pauze a hokejisti nehýrili veľmi dravým pohybom. Napriek sľubným šanciam, resp. miestami aj vyloženým tutovkám na oboch stranách, nemali strelci potrebné šťastie. Diváci tak na prvý gól museli čakať vyše polovicu zápasu, no na ich radosť skóroval Jaroslav Jabrocký, ktorý sa pod Tatry vrátil už po tretíkrát: „Ešte sme to nejako nepreberali, ale situácia by sa mala stabilizovať a dúfam, že sa stanem súčasťou tímu. Pevne verím, že situácia v popradskom hokeji sa stabilizuje, ak by som neveril, ani by som tu netrénoval. Hovoril som však s Radom Suchým, Ľubom Bartečkom a vstúpil aj primátor s tým, že chce pomôcť a nastaviť to tak, aby sa neopakoval každoročný scenár.“ Úvodný zásah bol však pre domácich aj posledným, zatiaľ čo Košičania postupne prebrali opraty do svojich rúk a Popradčanom pripomenuli posledné semifinálové boje, keď otočili nejedno stretnutie. Letné „prípraváky“ sa obvykle nesú v pokojnom duchu, no východniarske derby bolo vyhecované aj v posledný júlový deň. Na úvod prípravného obdobia Podtatranci podľahli Košiciam 1:3.

„Čím lepší súper, tým sa lepšie hrá. O tri týždne im začína Liga majstrov, takže káder majú veľmi silný. Mojich 15 bojovníkov však odviedlo kvalitný výkon a kým sme fyzicky stačili, boli sme Košiciam vyrovnaným súperom. Bolo nás málo, niektorí ešte koketujú s inými mužstvami, no v priebehu týždňa by sa to malo utriasť a prísť by mohli aj noví, čím by sa vytvorila väčšia konkurencia a mohlo by to fungovať. Systém, ktorý hrali chlapci v minulej sezóne a systém, ktorý chceme hrať teraz sú trošku odlišné a je potrebné sa prispôsobiť. Hráčom to trvá 5 – 6 týždňov kým si ho osvoja, takže systémové chyby sa našli, ale chlapci ich nahradili bojovnosťou,“ zhodnotil svoj premiérový zápas na popradskej lavičke tréner Paukovček. Už v utorok 4. augusta odohrajú „kamzíci“ ďalší domáci duel proti L. Mikulášu, no hokejovou témou týždňa by malo byť oficiálne potvrdenie získania licencie. „Budeme mať tlačovú besedu, kde oznámime, že sme vyrovnali dlhy, ktoré boli a máme zabezpečenú licenciu. Čestné vyhlásenie už išlo od výkonného riaditeľa a ideme sa venovať ďalším veciam, ktoré sú potrebné, aby sme hrali extraligu,“ avizuje nový prezident klubu Jozef Švagerko.

Poprad – Košice 1:3 (0:0, 1:1, 0:2). Góly: 35. Jabrocký – 40. Chovan, 52. Bortňák, 60. Sojčík

HK Poprad: Kostúr (Sedlačko) – Malina, Kasík, Dinda, Ťavoda, Gáborčík, Šterbák, Pitka – Štrauch, Paukovček, Krasničan, Kroták, Gápa, Števuliak, Jabrocký, Vosyka.