Divadelníci z Tatranskej Lomnice uvedú Môj krásny svet

Uvidíte šperkárstvo aj fotoobrazy
Tatranská galéria v Poprade pripravila opäť jedinečnú výstavu. Tentokrát šperkov a fotoobrazov Mikuláša Jacečka a Emílie Rudincovej s názvom Prírodné inšpirácie. Vernisáž sa uskutoční v piatok 18. septembra o 17.00 h v Art klube galérie. Sprievodným podujatím je workshop šperkárskych techník s Emíliou Rudincou, ktorého sa môžu záujemcovia zúčastniť rovnako v piatok, ale o 10.00 h. Bližšie informácie získate na t. č. 0915 610 756.

Premietanie s Jadrom pokračuje
Cestovateľské večery s Jaroslavom Šlebodom sú späť. Tentokrát v priestoroch Základnej umeleckej školy A. Cígera v Kežmarku. Najbližší cestovateľský večer vo štvrtok 24. septembra o 19.00 h bude na tému autom na veľkej Balkánskej ceste a povedie cez deväť krajín. Pre návštevníkov sú pripravené súťaže, občerstvenie a aj čosi navyše.

Režisér uvedie svoj film v Kežmarku
Ladislav Kaboš, autor úspešného filmu Všetky moje deti o kňazovi Mariánovi Kuffovi a jeho záslužnej práci v rómskych osadách, sa po vyše roku a pol vráti do Kežmarku. Vo štvrtok 17. septembra 2015 o 19.00 h v kine Iskra uvedie svoj nový celovečerný dokument Farby piesku – príbeh veľkej lásky uprostred vojny, uprostred moslimského sveta. Film je nevhodný pre divákov do 15 rokov a vstupné sú 2 eurá.

Komédia s prekvapivými zvratmi
V Dome kultúry v Poprade zahrajú 28. septembra o 19.00 h Branislav Deák, Ján Jackuliak/Marián Mitaš, Gregor Hološka a Milan Bahúl v predstavení Aj muži majú svoje dni. Komédia s prekvapivými zvratmi a neočakávanými humornými situáciami ukáže pohľad do súkromia ozajstných chlapov. Láska, podvody, priateľstvo, nenávisť. Dá sa žiť vo svete bez žien? Štyria sexi muži ponúkajú svoj návod na život. Réžíruje Martin Mňahončák.

V Tatranskej Lomnici ožije divadlo
Divadelné predstavenie Môj krásny svet uvedie Divadlo Paľa Bielika Tatranská Lomnica. Trpká komédia, ktorá poukazuje na dobu, v ktorej žijeme. Dotýka sa dnešných zmätených hodnôt, konzumu a manipulácie. Prostredníctvom obyčajného stretnutia troch starých dám nás prinúti premýšľať o našej realite. Predstavenie môžete vidieť 20. septembra o 19.00 h v kongresovej sále Kúpeľov Nový Smokovec.