Hokejová Tipsport liga je predo dvermi

„Kamzíci“ štartujú nový ročník Tipsport ligy už v piatok doma proti Zvolenu. Letné obdobie zhodnotil nový lodivod HK Poprad Pavel Paukovček a poodhalil aj najbližšiu budúcnosť.

Paukovček-hokej-HK-PopradV príprave ste z desiatich duelov až deväťkrát odchádzali v pozícii zdolaného tímu…
» S prehrami určite nie je nikto spokojný. Počas prípravy sa nám tu pretočilo 14 hokejistov, ktorí prišli a odišli. Nehrali sme ani jeden zápas v optimálnej zostave a hrávali na tri päťky. Každá porážka nám však niečo dala a z každej si treba zobrať nejaké pozitívum. Myslím si, že v generálke chlapci ukázali, že sme niečo natrénovali a mali sme aj pekné akcie. Súpera sme výrazne prestrieľali, čo od chlapcov aj očakávame, pretože bez strely sa nedá dať gól.

Čo pozitívne by ste vyzdvihli?
» V prvom rade prístup k zápasom. Aj v dueloch, ktoré sme prehrali s Grazom, Martinom alebo Žilinou, sme ťahali za dlhší povraz, no prehrali sme ich svojou nedisciplinovanosťou. Prejavila sa však už aj hra dozadu a s bránením môžeme byť spokojní.

Vaši zverenci naozaj niekedy pričasto zohrievali trestnú lavicu…
» Negatívom hlavne v prvých zápasoch bola disciplína. Ďalšou vecou je trochu odlišný štýl ako sa tu hral minulý rok a tiež sa naň nedá zvyknúť počas štyroch týždňov a hlavne nie vtedy, keď nemáme mužstvo pohromade.

Ste novým trénerom „kamzíkov“. Stihli si chlapci osvojiť vašu filozofiu?
» Skúsenejší sa toho pomaly zhosťujú a mladším to bude ešte nejaký ten týždeň trvať a budú si musieť zvyknúť na ťažkú tvrdú robotu.

V lete sa v kádri preosialo viacero hokejistov. S ktorými už nepočítate?
» V podstate nemôžeme nerátať s nikým, lebo nás je dvadsať plus dvaja chlapci v juniorke Bjalončík a Toma, takže musíme počítať so všetkým, čo v generálke hralo. Juraj Sedlačko pri tíme neostáva a tretí brankár bude pendlovať z juniorky. Kolba sa nedohodol na podmienkach. Lavrovs je šikovný chlapec, ale je krídelník a máme tu aj ročníkovo podobných ako on, takže bol vyradený z kádra. Lukáš Hvila by mal byť dohodnutý a Jaro Obšut sa bude riešiť počas týždňa. Prišiel Ondrej Rusnák, ktorý hral vo štvrtom útoku a jeho výkon dal tú formáciu dokopy. Pomohlo nám to, lebo je center a máme len dvoch, ktorí na centri hrávali a dvoch sme urobili z krídel. V útoku už nič viac nemáme, takže so zostavou už veľmi nepohneme a útoky by mali ostať zhruba takto. Ibaže by nám ešte nejaký dobrý hráč padol z neba. Fabian a Kasík by sa už mali vrátiť do zostavy.

Aká je situácia okolo dlhodobo zraneného najlepšieho strelca klubu z minulého ročníka?
» Matúš Paločko má podpísanú zmluvu. Doliečuje si zranenie a niekedy v novembri by mal byť použiteľný. Po takej ťažkej operácii sa bude musieť rozohrať a nebude preňho jednoduché sa hneď zaradiť do mužstva. Sme však radi, že operácia dopadla dobre a tešíme sa, keď sa vráti.

Začínate doma so súpermi, s ktorými ste sa v príprave nestretli…
» Či hráme doma alebo vonku, tak každý súper má svoju kvalitu a ani Zvolen, ani Trenčín nepoznáme. Musíme sa na tie zápasy pripraviť zodpovedne a hrať čo najlepšie.

Ako ovplyvnia nevýrazné výsledky v príprave ciele na sezónu?
» Síce sme prehrávali, ale dokázali sme hrať vyrovnané partie s bieloruským i rakúskym mužstvom aj keď sme hrali na tri päťky. Nepovedal by som, že výkony boli až také nevýrazné. Hovoriť o ambíciách veľmi nemôžeme, pretože nepoznáme silu ostatných a spoznáme ju až po prvej šestine.

V lete rezonovali témy okolo vedenia slovenského hokeja…
» Každý má na to iný názor. Nakoniec sa obe strany spojili a uvidíme, či to padne na úrodnú pôdu.

AKTUÁLNY KÁDER HK POPRAD
Brankári:
Matúš Kostúr, René Svoboda, Samuel Jaščur (jun.).
Obrancovia: Radoslav Suchý, Štefan Fabian, Jaroslav Kasík, Ján Ťavoda, Ľubomír Dinda, Ľubomír Malina, Dávid Gáborčík, Marek Pitka, Jaroslav Obšut (v riešení).
Útočníci: Ľuboš Bartečko, Lukáš Paukovček, Lukáš Hvila, Arne Kroták, Matej Síkela, Andreas Štrauch, Tomáš Török, Richard Rapáč, Branislav Rapáč, Patrik Števuliak, Ondrej Rusnák, Lauris Bajaruns, Matúš Paločko (zranený), Lukáš Toma (jun.), Peter Bjalončík (jun.).