Kasárne nechcú šiť horúcou ihlou

Poslanci Mestského zastupiteľstva v Poprade na minulotýždňovom zasadnutí schválili vytvorenie komisie, ktorá má pripraviť súťažné podmienky na využitie areálu bývalých kasární na sídlisku Západ.

Bývalé kasárne na sídlisku Západ v Poprade. Snímka: rov

Vstupná brána do bývalých kasární na sídlisku Západ v Poprade. Snímka: rov

Téma kasární sa na rokovanie zastupiteľstva dostala po roku. „Zámer vtedy bol jednoznačný, predať. Nastal tam problém s vlastníckymi právami. My uvažujeme nielen o predaji, ale aj o prenájme, prípadne ponechaní si časti územia. Nech rozhodne komisia. Každopádne by sa to územie malo skultúrniť. Mohlo by sa tam spraviť pekné bývanie, s napojením na rieku Poprad a prepojením na cyklochodník a športoviská. Nechajme to však na odborníkov a na radu pre priestorové plánovanie, chceme prizvať aj sociológov, odborníkov na kultúru. Isto to nebudeme šiť horúcou ihlou,“ povedal o zámeroch mesta s týmto priestorom bývalých kasární primátor Popradu Jozef Švagerko.
Členom komisie, ktorá mala pripraviť súťažné podmienky na využitie areálu kasární, mal byť aj poslanec Milan Baran. Ten sa tesne pred hlasovaním vzdal členstva v tejto komisii. „K odpredaju pozemku v predchádzajúcom volebnom období, keď som bol predsedom komisie, bola diskusia, boli pripravené podmienky, ja už k takémuto kroku nemám čo povedať. Myslím si, že vtedy som odviedol maximum práce, takže už nevidím dôvod, aby som v tejto komisii pracoval teraz,“ povedal o svojom rozhodnutí nezúčastniť sa na práci v novovytvorenej komisii Milan Baran. (rov)