Krátke správy zo športu 36. týždeň

Organizátor najlepším z pretekárov

V sobotu sa pred Arénou Poprad zišli strongmeni na piatom ročníku súťaže Tatranský silák. Zúčastnili sa pretekári zo štyroch krajín. Prišiel Bielorus, Česi, Poliaci a Slováci, medzi ktorými nechýbalo ani najlepšie profesio­nálne kvarteto borcov. Siláci sa predstavili v šiestich náročných disciplínach. Najviac sa darilo popradskému pretekárovi a zároveň organizátorovi Petrovi Rekeneimu, ktorý si ešte len razí cestu k profesionálom. Druhý skončil Igor Petrík z Levíc a tretí František Piroš z Galanty.

Obehol najvyššiu horu Európy

Ešte v piatok 28. augusta si siahol na dno svojich síl ultramaratónec zo Svitu Tomáš Kačmarčík. Zúčastnil sa jedného z najnáročnejších behov na svete, pri ktorom vytrvalci bežia 101 kilometrov s prevýšením 6100 metrov okolo Mont Blancu. Spomedzi 1 900 súťažiacich z celého sveta skončil Kačmarčík s časom 15:21 h na výbornom 55. mieste v absolútnom poradí a vo svojej vekovej kategórii nad 40 rokov sa zmestil dokonca do Top 10, keď skončil deviaty.

Tatranský pohár ostáva doma

Už tradične sa v závere augusta konal bowlingový Letný Tatranský pohár. Od stredy bojovalo o postup do štvrťfinále 88 hráčov zo Slovenska, ČR i Maďarska. Kvalifikáciu súčtom 1290 vyhrala Michaela Blažeková a o najvyšší náhod turnaja 266 sa postaral Pavol Kečkéš. Vo finále sa stretli Ľuboslav Jurínyi (BK Citybowling Poprad) a Tomáš Plechata (BK Olomouc). Podtatranec si šiel pevne za ziskom pohára a hrou 195 zvíťazil. Tretia skončila Petra Stanková z Trnavy.

V Kravanoch padlo niekoľko rekordov

V nedeľu 30. augusta súperilo na 10. ročníku súťaže hasičských družstiev o Putovný pohár starostu obce 36 družstiev. Medzi mužmi triumfovali domáce Kravany, druhá skončila Sp. Sobota a tretí Sp. Štvrtok. V ženskej kategórii zvíťazili redkordným časom Spišskosobotčanky. Zásluhou Sp. Štvrtka padol aj dorastenecký rekord chlapcov a Hranovničanky vytvorili zase dievčenský. Medzi mužmi nad 35 rokov triumfoval Hozelec a u detí do 15 rokov sa najviac darilo chlapcom i dievčatám zo Sp. Bystrého.

Boxer Soľus porazil Benka na body

Uprostred večera na Knocout Kežmarok Fight Night 29. augusta sa predstavil domáci boxer z Goral Gym-u Ján Soľus proti Jurajovi Benkovi z ŠKP Banská Bystrica. V druhom zápase kariéry, ktorý mal výborné najmä druhé kolo, triumfoval Podtatranec 3:0 na body. Kežmarský boxer do 81ľ ostáva nezdolaný.
Týmto sa ospravedlňujeme za chybnú informáciu v reportáži z vydania Podtatranských novín č. 36/2015.