Krátke správy zo športu 39. týždeň

Mladšie žiačky zo Shihanu zažiarili

V metropole Maďarska súťažilo cez víkend 19. a 20. septembra bezmála 900 karatistov z 23 krajín na 18th Budapest Open. Za popradský Shihan v sobotu štartovala len Karolína Kollárová, ktorá v kumite skončila štvrtá. V nedeľu prišli na rad žiacke a kadetské kategórie. V kata ešte podtatranské medaily neprišli, no mladšie žiačky do 30azov. Veronika Jalowiczorová triumfovala, druhá skončila Barbora Glatzová a tretia Ema Zacharová.

V St. Ľubovni súťažili šachisti

Kaštieľ pod Hradom Ľubovňa privítal počas uplynulého víkendu šachistov. Na 11. ročníku medzinárodného turnaja grófa Zámoyského sa v sobotu predstavilo 36 mládežníkov. V kategórii do 14 rokov zvíťazil Marek Ladňák a Michal Lackowski z Poľska vyhral kategóriu do 18 rokov. V nedeľu medzi 12 seniormi triumfoval Poliak Marcin Burek, druhý skončil Maroš Kovaľ, tretí Dominik Nandráži a štvrtý Radovan Hurtuk.

Ani dážď bežcov neodradil

Ešte v nedeľu 20. septembra sa v Poprade uskutočnil 5. ročník Steep­le krosu. Súťaže boli tradične situované v areáli ZŠ Jarná a napriek daždivému a chladnému počasiu sa zúčastnilo rekordných 163 bežcov. Charakter i dĺžku tratí prispôsobili veku pretekárov. Medzi mužmi na 12 km zvíťazil časom 41:47 min Tomáš Kubej pred Štrbanom Tomášom Gemzom a Patrikom Vyšňovským. Kráľovná Tatier Timea Mihoková z Batizoviec bola v čase 36:07 min najrýchlejšou ženou na 8 km.

Aj Popradský kros ovplyvnilo počasie

Nasledujúci víkend priniesol ešte výdatnejší dážď, ktorý bežcom znepríjemňoval 12. ročník Popradského krosu na 14,5 km. Nepriazeň počasia sa podpísala na účasti, keď bežalo len 13 dospelých atlétov a z toho boli dve ženy. Najrýchlejším bol v čase 51:20 min Poliak Jan Wydra. Druhý skočnil Julián Lavrík z Kvetnice a tretí Jozef Ambróz z Vikartoviec. Medzi ženami triumfovala Danica Božová z AK Steeple Poprad pred Ivetou Vastuškovou taktiež z Popradu. Súťažili i deti a kopali sa aj jedenástky.

Malí džudisti priniesli aj dve zlatá

Všetkým klubom už pomaly začínajú nové sezóny a výnimkou nie sú ani deti z Judo klubu Poprad. Po letných sústredeniach sa mladí džudisti zúčastnili 19. septembra prvej súťaže. Na 5. kolo Olympiády mladých džudo talentov – sever v Martine vybojovali sedem medailí. V kategórii Super Mini (do 28 kg) triumfoval Miloš Čičmanec a Nika Štefániková zase medzi staršími žiačkami. Striebrné priečky pridali J. Oceľ, M. Litvín, V. Sedláček, T. Šimko a bronz pridal ešte A. Jacák.