Život pod vodou v priamom prenose: V rieke Belá pribudla kamera

Tatranci presťahovali kameru z hniezd bocianov pod vodnú hladinu. Na stránke TANAP-u si tak môžete prezerať život v riečke Belá naživo.

Život pod hladinou rieky Belá sníma nová kamera. Snímka: Správa TANAP-u

Život pod hladinou rieky Belá sníma nová kamera. Snímka: Správa TANAP-u

Správa Tatranského národného parku si pre návštevníkov ich webovej stránky pripravila novinku. Do horného toku povodia tatranskej riečky Belá nainštalovali novú kameru, ktorá sa technicky hodí aj na špeciálne snímanie. „Splnilo sa želanie veľa priaznivcov web kamier, ktorí nám písali podnety na snímanie života pod vodnou hladinou,“ uviedol riaditeľ Správy Tatranského národného parku Pavol Majko.

Kameru položili do čistej, dobre prekysličenej vody, kde sú ryby aktívne počas celého dňa. Diváci si tak kedykoľvek môžu pozrieť, ako to práve v danej chvíli vyzerá pod vodnou hladinou.

„Na našich obrazovkách môžeme zatiaľ vidieť pstruha  potočného a pstruha dúhového. V hornom toku riečky Belá v treťom stupni ochrany prírody nachádzame tiež pobytové stopy vydry riečnej, ktorá je chráneným živočíchom a hlavným predátorom rýb. Spoločne budeme sledovať, či sa vydra riečna  objaví pred našou kamerou,“ dodal Pavol Majko.

Kameru nainštalovali teraz v jesennom období, keď vrcholová časť Kriváňa nad riečkou Belá bola už pokrytá snehom. Teplota vody nepresahovala 8 stupňov Celzia.