Forum Poprad otvorili na deň presne

Ako prví sme už 26. februára informovali o plánovanom otvorení nového OC Forum Poprad 22. októbra. To, čo sme napísali koncom februá­ra, sa do bodky splnilo a spoločnosť Multi otvorila nové nákupné centrum Forum Poprad presne na deň. V obchodnom centre na ploche 22 000 metrov štvorcových na troch podlažiach ponúka okolo 100 prevádzok. Návštevníci tu majú k dispozícii 450 parkovacích miest. Tie budú v prvých dňoch bezplatne k dispozícii, neskôr bude parkovisko spoplatnené. Ceny by sa nemali odlišovať od cien parkovného v centre mesta. Do budúcnosti sa uvažuje s rozšírením Francisciho ulice, na úkor jedného z málo využívaných chodníkov.
Podľa riaditeľa Multi pre Českú a Slovenskú republiku Luboša Kočího, nákupné centrum v tvare L je zakomponované do svahovitého terénu v mestskom prostredí centra Popradu. Objekt podľa neho zodpovedá veľkosti priľahlých budov a charakteru mesta. „Zdá sa nám, akoby tu centrum Forum Poprad stálo vždy a to je, myslím, dobre,“ uviedol L. Kočí. Na fasáde objektu použili prírodné materiály, ako je kameň, drevo a neskôr tu bude aj popínavý brečtan.
OC Forum Poprad otvorili s 98% obsadenosťou obchodných priestorov s rôznorodým zložením nájomcov. Viaceré značky sú Popradčanom už známe, niektoré sú úplne nové. Ide napríklad o Benetton, Gaastra, Martinus.sk či Apple Store, ktorý poteší najmä mužskú časť návštevníkov. Organizátori pripravili otvárací program na štyri dni, od štvrtka do nedele, počas ktorých sa v Poprade predstavili viacerí slovenskí umelci, ale napríklad aj hokejisti HK Poprad.
Spoločnosť Multi je vlastníkom nákupného centra Forum Poprad a bude aj naďalej zodpovedať za jeho prevádzku. Multi je vedúcim investorom, majiteľom a správcom a (re)developerom nákupných centier v Európe a Turecku. Spoločnosť patrí pod medzinárodný fond Blackstone. Spoločnosť už od svojho založenia v roku 1982 zohrala aktívnu úlohu v developmente viac ako 180 projektov a momentálne vlastní alebo spravuje viac než 90 nákupných centier. Multi pôsobí okrem Holandska, kde je sídlo spoločnosti, aj v Belgicku, Česku, Nemecku, Poľsku, Portugalsku, Slovensku, Španielsku, Taliansku, Ukrajine, Veľkej Británii a Turecku. (rov)