Krátke správy zo športu 42. týždeň

Možný sa stal majstrom sveta

V piatok nastúpil kickboxer z Košíc reprezentujúci Body Gym Poprad Tomáš Možný na najdôležitejší zápas doterajšej kariéry. Na akcii Boxing Night 11 vo Varšave na body porazil Poliaka Arkadiusza Wrzoseka a stal sa majstrom sveta WKU v ťažkej váhe. Zápas sa niesol v pokojnom tempe. Možný, ktorý nemal za sebou ideálnu prípravu, bol počítaný už v prvom kole, no v druhom to súperovi oplatil rovnakou mincou a vo zvyšných troch už dominoval a ocenili to aj rozhodcovia.

„Medvede“ cestovali na juh

Svitskí basketbalisti sa v stredu predstavili v majstrovskom Komárne aj s novou posilou – srbským pivotom Acom Mandićom. Napriek rozpačitému začiatku sa Iskra vrátila do hry a v prvom polčase väčšinou viedla. Hostí hnal dopredu vo vyrovnanom dueli najmä dvadsaťbodový John Petrucelli, no o víťazovi rozhodli najmä útočné doskoky, kde Podtatranci pohoreli. Podkošová kvalita a výborne zvládnutá záverečná časť sa domácemu šampiónovi pretavili na triumf o 18 bodov 88:70.

Súboj spoľahlivých obrán

V sobotu už „medvede“ s novým kanadským rozohrávačom Juevolom Mylesom hostili v Iskra aréne nováčika z Košíc. Sviťanov držala 37 minút vo vyrovnanej hre najmä výborná obrana. Domáci však psychicky nezvládli koncovku, keď inaksovali trojku a následne stratili dve lopty, čo dostalo hostí na koňa. Košice sa však rovnako spoliehali na solídnu defenzívu, o čom svedčí chudobný výsledok 47:57 v prospech východniarov. Svit si predohráva domáci zápas 10. kola proti Interu už v utorok.

Gemzova nová výzva skončila triumfom

Už svoj 31. ročník v sobotu napísal najstarší tatranský vysokohorský kros Memoriál Jozefa Psotku. Bežali sa dve trate, kde náročnejšiu dlhú 36 km zloženú z dvoch časoviek vyhral Poliak Krawczyk celkovým časom 1.38:36 h pred Popradčanom Matúšom Vnenčákom. Medzi ženami zvíťazila Zuzana Dudášová. A klasický kros na 19 km zvládol na vlastné prekvapenie najrýchlejšie Štrban Tomáš Gemza za 1.36:38, ktorý horské krosy štandardne nebehá. Zo žien bola najlepšia Sviťanka Danica Božová.

Kam na iné športy cez týždeň?

V piatok 23. októbra si na lezeckej stene Sinfing Rock Cafe v T. Lomnici zmerajú sily lezci na 7. ročníku Tatranského lezúňa. Tatranská Lomnica bude hostiť na druhý deň o 10.00 h i záver krajskej jazdeckej ligy – Jazda sv. Huberta. V Sp. Starej Vsi sa v sobotu 24. októbra o 13.00 h sa uskutoční 3. ročník súťaže strongmenov Zamagurský silák. Pre priaznivcov kulturistiky a fitness je zase určený už 35. ročník Tatranského pohára v nedeľu 25. októbra o 15.00 h v Aréne Poprad.