Takto vyzerá OC Forum Poprad zvnútra pár dní pred otvorením – fotogaléria

Popradčania už netrpezlivo očakávajú otvorenie nového Obchodného centra Forum. Po dlhých rokoch, kedy sa v Poprade developeri predbiehali v megalomanských projektoch, je tesne pred otvorením „najmenší“ z nich – Forum Poprad na Námestí sv. Egídia. Slávnostné otvorenie je naplánované na štvrtok 22. októbra o 10.00 h a potrvá nasledujúce štyri dni. Kým plány Horse Poprad s najvyššou obytnou budovou v meste sú už desať rokov zabetónované na „starej píle“, projekt Pivovar Poprad so svojimi „mrakodrapmi“ a obrovským nákupným centrom skončil ako kopa sutiny v širšom centre mesta. Jediný z trojice veľkých plánov sa tak podarilo dotiahnuť do konca až OC Forum, ktoré vyrástlo na mieste bývalého Obchodného domu Prior. V novom centre bude viac než 100 obchodných prevádzok. OC Forum v objeme takmer 50 miliónov eur je spoločný podnik spoločností Multi Development a Gemo Holding. Generálnym dodávateľom stavby je spoločnosť Gemo Slovensko.

banner-marketingPočas štvordňového otváracieho programu očakáva prevádzkovateľ Forumu vysokú návštevnosť a s tým spojenú zhustenú dopravu. Priamo v nákupnom centre budú mať návštevníci k dispozícii 420 parkovacích miest. „Návštevníkom z Popradu však odporúčame využitie liniek MHD č. 4 a 7, ktoré dopravia návštevníkov priamo pred brány nákupného centra,“ informovala manažérka OC Forum Zuzana Maliková. V riešení je aj ďalšie autobusové spojenie. Do konca októbra bude parkovisko v nákupnom centre zadarmo. Na plynulosť cestnej premávky bude dohliadať mestská polícia v spolupráci s dopravným inšpektorátom. (rov)

V Obchodnom centre Forum Poprad sa pár dní pred otvorením stále pracuje. Pozrite sa, ako to bude v nákupnom centre vyzerať. Snímky: rov