Zahodili tutovky, a preto nevyhrali

Pod Tatry pricestoval na 12. kolo popredný tím DOXXbet ligy Partizán Bardejov.

Futbal-FK-Poprad-Bardejov-Rams

Svoju šancu nepremenil ani Rams. (Snímka: red)

Domáci futbalisti začali aktívne a vyťažili aj mnoho príležitostí na skórovanie. Tutovky však spálili postupne Palutka, Bendík i Rams. Ako to už v športe obvykle býva, kto nepremení šance, bude potrestaný, čo platilo i v sobotu. Michal Grohoľ získal loptu a ďalekonosnou strelou sa snažil využiť zlé postavenie gólmana Huszárika. Na smolu Popradčanov sa lopta nakoniec dokotúľala do brány a lepšie mužstvo prehrávalo. Po polhodine stretnutia sa delovkou z diaľky pokúsil vyrovnať Streňo, no Čikoš-Pavličko jeho projektil vyrazil na rohový kop. Štandardnú situáciu zužitkoval už kanonier podtatranského celku Marko Lukáč. Skóre pred prestávkou nezmenil ani strelecký pokus Streňa, takže do kabín sa odchádzalo za vyrovnaného stavu.

Keď sa futbalisti vrátili z kabín, hra sa viac vyrovnala. Z družstva Bardejova podkurovalo obrane Popradu najmä duo Gagnon – Gruca. Po necelej hodine sa tréner Mlynár rozhodol oživiť ofenzívu, keď na trávnik poslal Zápotoku, ktorý v minulosti hájil práve bardejovské farby. Ďalšiu väčšiu šancu mal však opäť aktívny Gagnon, no s jeho bombou si Huszárik poradil. Zo strany domácich zaujala najmä ofenzívna snaha Ujčíka, ale i Bilas výborne vystrelil z priameho kopu. Na poslednú desaťminútovku tréner Mlynár vystriedal i Ujčíka, ktorého nahradil Durkot. V posledných minútach férového merania síl však prišli na oboch stranách i dve žlté karty v rýchlom slede. V nadstavenom čase ešte vyľakal divákov Rams, ktorý podcenil prihrávku v šestnástke. Staško sa však do zakončenia nedostal, takže sa súperi rozišli po remíze 1:1. Nový lodivod Popradu Pavol Mlynár sa na mužstvo snaží preniesť svoju filozofiu: „Chlapcom neustále hovorím, že podstatné je dostávať sa do šancí a góly prídu. Verím, že tá naša tvrdá robota prinesie čoskoro svoje ovocie. V druhom polčase mi z našej strany chýbala presnosť a pokoj na kopačkách, ktorý priniesol až striedajúci Zápotoka. Futbal sa musel divákom páčiť, hralo sa rýchlo na obe strany. Budeme sa chcieť však určite zlepšovať najmä v koncovke.“ Poklonu za výkon Popradčanov vyjadril aj tréner Partiáznu Jozef Kukulský: „V prvom polčase boli suverénne dominantní domáci. Pokojne mohli vyhrávať aj 4:1. Vidím tam inú robotu nového trénera, Poprad hral cez čiary, kombinačne a klobúk dole. Verím, že sa Popradu bude dariť aj naďalej.“

(zdroj: onlajny.eu)

Poprad – Bardejov 1:1 (1:1) 33. Lukáč – 27. Grohoľ.
ŽK: Lukáč – Sipľak, Jacko, 712 divákov.
POPRAD: Huszárik – Streňo, Palša, J. Tropp, Bendík, Rams, Janigloš, Bilas, Palutka (57. Zápotoka), Lukáč, Ujčík (82. Durkot).