Ekotopfilm – Envirofilm premiérovo zavíta do Kežmarku

Po úspešnom jarnom štarte, keď v Bratislave a Banskej Bystrici navštívili Ekotopfilm – Envirofilm tisíce návštevníkov, putuje tento celoslovenský a celoročný festival po desiatkach slovenských miest.

V rámci turné po východnom Slovensku sa zastaví aj v Kežmarku. V stredu 18. novembra 2015 sa budú môcť návštevníci kina Iskra zoznámiť s rôznymi dokumentárnymi filmami, z ktorých mnohé sa dočkali významných ocenení.

Ekotopfilm – Envirofilm je medzinárodný festival filmov o trvalo udržateľnom rozvoji, ktorý vzdeláva náučno-populárnou formou divákov od najmenších žiakov, študentov až po viacgeneračné rodiny a širokú verejnosť. Súčasťou festivalu je aj podujatie Junior festival pre deti a mládež, ktoré počas dňa prinesie zaujímavý program i žiakom kežmarských základných a stredných škôl. Vstupné na večerný festival venovaný širokej verejnosti je dobrovoľné. Viac informácií o podujatí nájdete na www.ekotopfilm.sk. Program:

Streda, 18. 11. 2015

  • 17.30 h Púť vody (Zdeno Valach, SK, 26 min). Film o vode – umelkyni s miliónmi nápadov na povrchu aj hlboko v podzemí.
  • 18.00 h Diskusia: Tatranská príroda. Juraj Ksiažek (TANAP) je milovník prírody, lesník a ochranca zvierat. Jeho prednáška bude spojená s výstavou fotografií, modelov zvierat a projekciou.
  • 19.00 h Kosatky dravé – Plutvy prinášajúce zmenu (Ben Wallis, EN, 53 min, SK dabing). Prvýkrát sa podarilo natočiť kosatky v arktických vodách, prvýkrát natáčali kosatky poľujúce na narvala a ľadových medveďov, ako chytajú ryby v rieke, čo je ďalším jasným znakom klimatických zmien v Arktíde.
  • 20.05 h Tajomstvá z úľa (Dennis Wells, DE, 50 min, SK dabing). Včely medonosné sú v kríze, ale nádej existuje.
  • 21.00 h Brazília – Na každej kvapke záleží (Tobias Schultes, DE, 44 min, SK dabing). Keď nám napadne Brazília, automaticky si vybavíme Amazónsky dažďový prales a nič iné. Ale v skutočnosti má tento región všetko, čo má správna púšť mať.