Krátke správy zo športu 46. týždeň

Odštartovala Zimná bežecká séria

Jazdecký areál v T. Lomnici privítal 7. novembra takmer 150 bežcov zo Slovenska, ČR a Poľska na prvom kole tretieho ročníka ZBS. Muži súťažili na 7-km dlhej trase s 24 jazdeckými prekážkami, ženy šli 4 km a 15 prekážok. S náročnou traťou si najlepšie poradili Daniel Kraviansky z Košíc a „kráľovná Tatier“ Batizovčanka Timea Mihoková z OA Svit. Celkovo sa ocenilo 21 pretekárov v 7 vekových kategóriách. V rámci série sa počas zimy uskutočnia v ešte tri ďalšie behy v rôznych lokalitách Tatier.

Popradčanky majú skalp Košíc

V nedeľu zvíťazili po druhýkrát v Extralige basketbalistky BAM Poprad na palubovke súpera. Napriek nevydarenej úvodnej štvrtine s košickou Cassoviou už v polčase vyhrávali a nakoniec triumfovali 53:63. „Súper nás zaskočil hrou v prvej štvrtine. Mysleli sme si, že to bude ľahšie, lebo doma sme vyhrali asi príliš vysoko. Rýchlo sme sa však prebrali, a potom aj skúsene zápas kontrolovali. Bol to tvrdý zápas – lakte všade, ale aj to patrí k basketbalu,“ zhodnotil tréner BAM Skočovski.

Šuňave sa medzi hasičmi darilo

Hasičská mlaď z celej republiky sa 7. novembra stretla vo Svite v Iskra aréne na 23. ročníku halových majstrovstiev Slovenska mladých hasičov o Putovný pohár prezidenta Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR. V troch disciplínach súťažilo 81 päťčlenných družsiev vo veku od 5 do 15 rokov. Medzi 35 dievčatami predbehli dva tímy zo Šuňavy len Danišovce I. Šuňava I však triumfovala v kategórii chlapcov, kde sa predstavilo 46 tímov. V top 10 sa umiesilo ešte množstvo družstiev z regiónu.

Sekelská ovládla turnaj

V Mestskej športovej hale Vlada Jančeka v Kežmarku sa 8. novembra uskutočnili Majstrovstvá Tatranskej únie karate. V konkurencii 125 pretekárov zo siedmich klubov regiónu na turnaji dominovali ziskom 63 medailí (27-17-21) karatisti ŠKM-KK Stará Ľubovňa, pričom A. K. Sekelská triumfovala vo všetkých troch disciplínach – agility, kata i kumite. Pretekári z popradského Central-u si vybojovali spolu 29 medailí (7-13-9).

Za deň obehli tatranské chaty

Ultramaratónec Tomáš Kačmarčík zo Svitu, ktorý si tento rok zabehol preteky na 100 km okolo Mt. Blancu, oživil v posledný októbrový deň po piatich rokoch spoločnú myšlienku s Franiškom Gallikom a obehol za jeden deň dvanásť tatranských chát. Pre Gallikove zdravotné problémy 65 km dlhú trasu absolvoval s bratislavčanom Martinom Urbaníkom. Začínali na Chate Plesnivec a za vyše 15 hodín sa dostali na Chatu pod Soliskom.

Murín šachovým vicemajstrom

Ešte koncom októbra sa v Banskej Bystrici uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v šachu jednotlivcov zrakovo postihnutých. Za ŠK Lučivná, oddiel NSŠ, sa turnaja zúčastnili Popradčania Miroslav Murín s Pavlom Minarčákom. Obaja výrazne určovali poradie na čele súťaže. Turnaja sa zúčastnilo deväť šachistov a desiaty Longauer bol do turnaja doplnený kvôli párnemu počtu hráčov. Hralo sa švajčiarskym systémom na sedm kôl s hracím tempom 90min+30s pre každého hráča na partiu. Majstrom Slovenska pre rok 2015 sa nakoniec stal hráč Lučenca Martin Mikulec iba lepším pomocným hodnotením pred Murínom a Minarčákova zase pomocné hodnotenie obralo o bronz, keď skončil štvrtý.