Krátke správy zo športu 47. týždeň

Sestry Potocké sú pred MSR vo forme

Najstarší žiaci z Klubu plávania Aquacity Poprad sa cez víkend predstavili v rakúskom Schwechate na pretekoch Int. SVS-Schwimmen Trophy. Niekoľko osobných rekordov si vyplávali M. Jarošová, N. Králová, Z. Krejčíková i B. Valková. Výkladnou skriňou klubu spod Tatier sú však sestry Potocké, čo sa potvrdilo aj v Rakúsku. Tatiana bola síce bez „osobáku“, no vybojovala si šesť umiestnení v top 10 vrátane druhej i tretej priečky. Tamara lámala rekordy, vylovila sedem medailí, z čoho boli štyri zlaté.

Utrápená Iskra opäť prehrala

V stredu cestovali basketbalisti Svitu na palubovku nováčika z Košíc, s ktorým už jeden zápas v prebiehajúcej sezóne odohrali. Iskra obmenila káder, keď odišli Blagojević s Mandićom a prišiel Young, takže „medvede“ sa v úvode strácali ako v útoku, tak i v obrane. Východniari si rýchlo vybudovali 20-bodovy náskok, s ktorým sa išlo aj do šatní. Po zmene strán sa zápas prakticky dohrával. Jugovi zverenci sa nezmohli na zníženie stavu a Košičania si pripísali pohodlne víťazstvo 89:65.

Kaduk je najlepším zo 40 veteránov

Bowlingoví seniori sa v závere týždňa stretli v Poprade na deviatom ročníku Veterán Cup-u. v herni Citybowling v Poprade. V piatok zahájilo turnaj 16 hráčov prvou rundou, kde suverénne triumfoval V. Pavlikovský. V sobotu sa hrali až dve rundy. V prvej z nich A. Zoričák porazil 18 konkurentov a v druhej, kde štartovalo 24 hráčov, zvíťazil I. Lendácky. Vo finále pred tretím Debnárom a druhým Zoričákom triumfoval Jaroslav Kaduk a ovládol tak pohár veteránov pre rok 2015.

Popradské NTC čaká odpočinok

V piatok uzavrel program NTC pre rok 2015 tréning FK Poprad a na zimu sa hracia plocha opäť odstaví. Trávnik sa však bude vyhrievať, čo zabezpečí jeho lepšiu regeneráciu. Na budúci rok by mal štadión okrem iného hostiť aj finálové turnaje školských súťaží, kontrolné zrazy mládežníckych reprezentácii či zápasy zahraničných top tímov. Vedenie tréningového centra verí, že Poprad dostane možnosť privítať aj slovenské Á-čko. Na väčšie množstvo akcií však potrebuje dobudovať tréningové plochy.

Žifčákovú mieri na svetový šampionát

Nová Lesná v sobotu 14. novembra hostila nominačné preteky v naturálnej kulturistike na majstrovstvá sveta v Barcelone. V silnej konkurencii z celého Slovenska sa darilo aj našim zástupcom. V kategórii mužov do 180 cm obsadil Popradčan Marek Bachleda druhú priečku a porazil ho len absolútny víťaz medzi mužmi. V absolútnom poradí žien triumfovala domáca Branislava Žifčáková, ktorá si tak zabezpečila miestenku do Španielska.