500-vku chce mať Arne čo najskôr za sebou

Každým gólom od 5. januára 2010 prekonáva kapitán HK Poprad Arne Kroták slovenské historické hokejové štatistiky. V zápase v Košiciach vtedy strelil svoj 394. gól, čím vytvoril rekord v počte strelených gólov v našej najvyššej hokejovej súťaži. Len jediný gól delí v súčasnosti popradského kapitána od prekonania ďalšieho rekordu, ktorým je 500. gól v najvyššej slovenskej súťaži.

Kapitán HK Poprad Arne Kroták. Snímka: red

Kapitán HK Poprad Arne Kroták. Snímka: red

Samotný Arne Kroták priznáva, že zo všetkých strán už cíti „tlak“, aby ten gól konečne padol. „Chcel som ho dať v dvoch domácich zápasoch. V prvom sa mi to nepodarilo, v druhom áno, ale až po odpískaní. Musím povedať, že už mám taký zvláštny pocit. Cítim tlak, lebo z každej strany sa to na mňa sype a už to neprospieva ani celému mužstvu. Možno sa už viac sústreďujeme viac na ten 500-tý gól, kedy ho dám, ako na samotnú hru, takže by som bol najradšej, keby padol v najbližšom zápase, nech to mám za sebou a tie góly môžu ďalej pribúdať,“ povedal Arne Kroták.
Popradský kapitán vníma aj nálady fanúšikov a divákov na hokejovom štadióne. „Keď má človek obrovské skúsenosti a odohraté množstvo zápasov, cíti to. Dokonca s Trenčínom som išiel sám na bránu, prestrelil som. Druhý krát rozhodca odpískal, myslel som si, že dá trestné strieľanie. Pomyslel som si, len to nie, lebo pôjdem na bránu a ešte na modrej čiare zakopnem. Už nech to mám za sebou aj s tou ceremóniou, keď nejaká bude a život ide ďalej,“ dodal Kroták.
Nielen Arne Kroták verí, že sa nezopakuje situácia spred piatich rokov. Hlavný rozhodca Juraj Konc nemal pred piatimi pochopenie pre popradské oslavy 394. gólu popradského kapitána a mužstvu udelil dvojminútový trest za zdržiavanie hry. Po góle Arneho Krotáka z trestného strieľania, ktorým zvýšil na 2:3 pre Poprad, mu spoluhráči pripravili veľké oslavy. Všetci si vyzliekli dresy a na výstroj, v prípade členov realizačného tímu na oblečenie, si natiahli tričká s číslom 394 i menovkou „Kroták“ na chrbte a vyšli na ľad osláviť rekordéra. „Myslím si, že aj dotyčný rozhodca, ktorý to takto zhodnotil po čase uznal, že to nebolo správne a dúfam, že sa to nebude opakovať,“ uviedol Arne Kroták.
Najbližšiu príležitosť na vsietenie 500. gólu bude mať Arne Kroták v piatok 15. januára v Skalici alebo potom doma v nedeľu 17. januára v televíznom zápase proti Žiline so začiatkom o 16.30 h. (rov)