Suchý s Bartečkom podpísali nové zmluvy. Mzdy budú výrazne nižšie

Hráči HK Poprad Ľuboš Bartečko a Radoslav Suchý podpísali hráčske zmluvy podľa nového zákona o športe, ktorý platí od 1. januára tohto roku.

Ľuboš Bartečko (vľavo) a Radoslav Suchý podpísali nové zmluvy s HK Poprad. Snímka: rov

Ľuboš Bartečko (vľavo) a Radoslav Suchý podpísali nové zmluvy s HK Poprad. Snímka: rov

„Sme radi, že sme mohli podpísať zmluvy s dvojicou bývalých hráčov NHL a reprezentantov podpísali zmluvu s HK Poprad do konca prebiehajúcej sezóny. Klub je veľmi vďačný, že hráči sami navrhli zníženie zmlúv. K týmto dvom by som chcel prirátať aj kapitána družstva Arneho Krotáka. Táto trojica hráčov chce aj takýmto iniciatívnym spôsobom pomôcť klubu v ťažkej a zložitej situácii. Veľmi si to ceníme,“ uviedol výkonný riaditeľ HK Poprad Peter Žifčák. Suchý s Bartečkom sú pravdepodobne prvými hokejistami na Slovensku, ktorí podpísali zmluvy podľa nového zákona o športe.
Obom hráčom skončili pôvodné zmluvy k 31. decembru 2015. Nové zmluvy platia do 30. apríla tohto roku. Okrem výrazného zníženia platov dochádza k zmene aj v tom, že hráči sa stávajú zamestnancami klubu. „Nám končili zmluvy. My sme prišli s tým návrhom, že pokiaľ klub je v problémoch, v akých je a my chceme tomu pomôcť, dali sme sa na boj, peniaze išli dole. Som rád, že sme sa dohodli a že môžeme pomôcť klubu, aby sme dohrali sezónu tak, ako chceme a od budúcej sezóny aby to začalo tak, ako to má fungovať,“ povedal Ľuboš Bartečko. Spolu s Radom Suchým boli jediní, ktorým končili zmluvy ku koncu roka. Ostatní majú platné zmluvy do konca aktuálnej sezóny.
Podľa rada Suchého všetci hráči privítajú to, že nový zákon o športe vstúpil do platnosti a oni sa stanú zamestnancami klubu. „Myslím si, že je tam viac garancií a záruk pre hráčov ako doteraz a hlavne sa nemusíme starať o papierovačky a odnášať peniaze na sociálnu či zdravotnú poisťovňu a môžeme sa sústrediť len na hokej,“ povedal Rado Suchý. Bez platných zmlúv by podľa Žifčáka obaja hráči nemohli nastúpiť na zápas. Podľa výkonného riaditeľa klubu, ktorý sa podieľal na príprave zákona, bude dôležité, ako sa zákon, ktorý by mal pomôcť samotnému športu na Slovensku uvedie do praxe. (rov)