Bardejov oslavoval postup do baráže pod Tatrami

Futsalisti FC K_Corp Poprad hostili v sobotu Partizán Bardejov, ktorý v 3b extralige ašpiruje na postup do baráže.

Futsal-Poprad-Bardejov-Melek

Peter Melek prevzal kapitánsku pásku a strelil dva góly, ktoré však na víťazstvo nestačili. (Snímka: mik)

Tréner Vernarec sa musel zaobísť bez kapitána Adriána Troppa a v bráne dal tentoraz prednosť Rušinovi. Jeho zverenci však mali hrozný vstup do zápasu, keď za poldruha minúty prehrávali o dva góly. Podtatranci sa však dokázali zmobilizovať, vyrovnali hru a prišlo aj ovocie. Do útoku zavelil Peter Melek, ktorý prebral kapitánsku pásku. Najskôr sa presadil po oku lahodiacej sólovej akcii a z pokutového kopu vyrovnal. Domácim robili problémy rozohrávky štandardných situácií, keď dva rohové kopy ani nestihli v časovom limite odohrať. „My si to síce ukážeme, ale na tréningu je to iné ako v zápase, kde majú chlapci ťažké nohy a psychický tlak na sebe. Kým sa správne postavia, tak to nestihnú. Chce to len prax, je to o hlave a nie všetci si to dokážu vybaviť tak rýchlo, ako by mali,“ vysvetlil tréner Vernarec. Mužstvá tak odchádzali do kabín za stavu 2:2 a po návrate sa začalo hrať veľmi opatrne na oboch stranách. Nerozhodný stav vydržal pomerne dlho, no všetko zmenilo povestné športové šťastie. Na stranu domácich sa nepriklonilo ani v presilovke a naopak po nej „partizáni“ nastrelili žŕdku, odrazená strela trafila do tváre Liptáka, ktorému rozbila nos a ešte sa odrazila aj do brány. Koncentrácia Podtatrancov sa rapídne znížila, Bardejov ďalšími troma gólmi vyhnal z brány Rušina a zápas dochytal Sasák. Partizánu navyše zahrala do karát aj prehra Humenného v Košiciach a po víťazstve pod Tatrami 6:2 už teraz oslavovali postup do baráže. O prvenstvo v súťaži by už mohli prísť len teoreticky, ak by doma podľahli poslednému Prešovu a Humenné by zároveň zvíťazilo 13. februára práve v Poprade. „Prvý polčas sme boli aktívnejší a živší. Bohužiaľ, dostali sme dva rýchle góly a 18 minút sme sa z toho dostávali. Polčas skončil 2:2, no ťažko sa hodnotí. Chlapcom nemôžem nič vyčítať. Jazdili, snažili sa a zlomový gól bol práve vlastný na 2:3 a predtým nevyužitá presilovka,“ zhodnotil stretnutie lodivod FC K_Corp Poprad Jozef Vernarec. (mik)