„Kamzíci“ odkrojili z porcie siedmich februárových zápasov vonku

Popradčania počas týždňa získali jeden bodík v zápasoch v Martine a vo Zvolene.

Hokej-HK-Poprad-Zvolen-Hezier

Hokejisti spod Tatier uchmatli bod za prehru po predĺžení vo Zvolene. (Snímka: archív/mik)

Hokejový týždeň opäť začal zákulisnými záležitosťami, keď sa na SZĽH riešil trest Bartečka za údajný neoprávnený štart proti Trenčínu. Výkonný výbor SZĽH nakoniec zrušil trest pre hráča i trénera, ktorý im pôvodne stanovila disciplinárka SZĽH. Výbor totiž zobral do úvahy nové podmienky zákona o športe, kde platí 30-dňová lehota na registráciu zmluvy. Odpočítaním troch bodov sa ešte bude zaoberať Športová rada Pro-Hokej-a.

V piatok si Podtatranci brúsili zuby na body v Martine. V zostave „kamzíkov“ chýbal Štrauch a príležitosť dostali aj juniori Toma s Achsom. Po počiatočnom oťukávaní prišiel uprostred prvej tretiny prvý „závar“ pred Kostúrom, ktorý domáci efektívne zužitkovali. Z ľavého krídla vystrelil Koba Jass a obranca s popradskou minulosťou Jáchym si zišiel pre dorážku. V závere vlažnej dvadsaťminútovky sa ešte z rohu predral až k bránkovisku Galamoš, Kostúr jeho prvý pokus zlikvidoval, no keď Števuliak nedokázal odpáliť puk do bezpečia, Galamoš si vlastnú akciu ešte aj úspešne zakončil. Úmysel vyrovnať nepriaznivé skóre „kamzíkom“ hneď v úvode druhého dejstva pokazila strata puku v obrannom pásme. Rzavský ho posunul medzi kruhy Murčekovi, ktorý pristavil Nemčekovi a Kostúr kapituloval tretíkrát. Prvá zaujímavá príležitosť hostí prišla, keď šiel Bajaruns zoči-voči Dzubinovi. Síce puk trochu zamiešal, no v zakončení chýbalo viac kreativity. Martinčania inak veľmi dobre bránili, ale na druhej strane sa ani nedokázali znovu presadiť. Podtatranci ešte ožili, keď Števuliak ustál súboj za Dzubinovou bránou, prihral presne Bartečkovi a skúsený harcovník znížil. Onedlho už bol rozdiel iba jednogólový, pretože v presilovke strieľanou prihrávkou zamieril na bránu Suchý, kde Dzubinovi clonil spoluhráč Dvořák, ale i Richard Rapáč, ktorý dokázal ešte tečovať. Zaskočení domáci mohli ísť do kolien, pretože Bartečko sa preštrikoval okolo troch hráčov, no nevyšla mu len prihrávka na voľného Suchého. Hneď skraja záverečného dejstva mohlo byť vyrovnané, no osamotený Bajaruns opäť zoči-voči Dzubinovi neuspel a nepochodil následne ani Paločko, ktorý sa snažil skórovať spoza brány. V Turci tak platilo známe nedáš – dostaneš, keď Kostúr neudržal Spruktsovu strelu a aj druhý Martinčan s popradskou minulosťou Cipulis skóroval. Po zvýšení náskoku sa na domácu stranu vrátil opäť pokoj sprevádzaný koncentrovanou defenzívou. Necelé štyri minúty pred koncom si šli sadnúť na lavicu hanby Rapáč s Kabáčom a viac priestoru na ľade zlákalo Pavla Paukovčeka na power-play. Jeho zverencom sa podarilo znížiť, keď Heizer dorazil Bajarunsovu strelu. Martin však stále vyhrával, takže nasledovalo ďalšie odvolanie brankára. Tentoraz však Surovka vystihol Paločkovu prihrávku a spečatil do prázdnej brány na 5:3.

V nedeľu Popradčania cestovali pod Pustý hrad aj so Štrauchom. Hostia vstúpili do zápasu perfektne, keď Kasíkova strela od modrej skončila za chrbtom Baroša. Zvolen vyrovnal vzápätí v presilovke, keď Bagin presne našiel Brabenca a Kostúr nestačil na jeho bekhendové zakončenie. „Kamzíci“ následne dostali možnosť hneď štvorminútovej početnej výhody, no stratili v nej puk a Juraj Jurík sa rútil na Kostúra. Suchý už nestíhal a jeho defenzívna snaha skončila podrazením, čo znamenalo trestné strieľanie. Juraj Jurík si Kostúra vychutnal bekhendovým blafákom a poslal Zvolen do vedenia. V druhom dejstve domáci využili ďalšiu presilovku, keď Klhůfek skúsene využil postavenie brániaceho Kasíka a prudkou strelou okolo neho nedal Kostúrovi šancu. Naopak, Podtatranci sa v početných výhodách trápili. V rovnovážnom stave však Heizer zachytil v útočnom pásme vyhodený puk a jeho strieľanú prihrávku vynikajúco pred Barošom tečoval Koyš. Po znížení náskoku súpera začali postupne preberať réžiu hry hostia, no vyrovnali až v tretej tretine, keď na vlastnej modrej čiare pochybil Obdržálek. Bleskovo sa zorientoval Koyš, jeho nájazd síce Baroš zlikvidoval, no Štrauch alternujúci v prvej formácii za zraneného Bartečka pohodlne dorazil. Vyrovnaný zápas nakoniec dospel až do predĺženia, kde o triumfe Zvolena 4:3 pp rozhodol strelou z medzikružia Pokovič.

Aktuálny týždeň je v Tipsport Lige prestávka. Slovenská reprezentácia ju vyplní až dvoma turnajmi, pričom v „B-tíme“ tzv. Olympijskom výbere sa predstavia bratia Rapáčovci s Lukášom Paukovčekom, ktorého otec bude asistovať trénerovi Petrovi Oremusovi. (mik)