Krátke správy zo športu 12. týždeň

BAM-ka vyzve slávny Ružomberok

Popradské basketbalistky v sobotu ukončili základnú časť súťaže prehrou 67:51 v priamom súboji o 5. priečku so Slovanom Bratislava. V stredu tak pocestujú do Ružomberka a domáca odveta v sérii na dva víťazné duely ich čaká v sobotu. „Poctivo sme sa pripravovali, no v zápase sme psychicky začali zlyhávať a nakopili sa aj chyby v obrane. Slovan to využil výbornou streľbou. S Ružomberkom je dôležité, aby sme sa nehnali za niečím, čo momentálne nie je v našich silách.“ povedal tréner Skočovski.

Dorastenci vyradili Trenčín

HK ŠKP Poprad obsadil v Extralige dorastu po základnej časti 6. priečku. Mladí hokejisti sa teda v play-off musia vysporiadavať s favoritmi, čo sa im darí vynikajúco. Najskôr v štvrťfinále vyradili Nitru 3:1 na zápasy a rovnakým pomerom senzačne zastavili aj doterajšieho suveréna súťaže z Trenčína. Zverenci Vladimíra Turana tak postúpili do finále, kde sa stretnú so Skalicou. Hrať sa bude taktiež na tri víťazstvá a séria štartuje v piatok na Záhorí. Pod Tatry sa presťahuje hneď po Veľkej noci.

Spoznali sme oblastných šampiónov

ŠK Veterán Poprad v sobotu usporiadal oblastné majstrovstvá dospelých v stolnom tenise jednotlivcov na rok 2016. Turnaja v Matejovciach sa zúčastnilo 34 mužov a 6 žien z podtatranského regiónu. Medzi ženami zvíťazila Eva Krafčíková z TJ Sokol Jakubany, ktorá s Andreou Šebestovou z TJ Dunajec Spišská Stará Ves triumfovala aj v štvorhre.  Mužskú kategóriu ovládol Kežmarčan Matej Harabin, ktorý prvé miesto obsadil taktiež aj v štvorhre s kolegom z 1. PPC Fortuna Kamilom Kovalčíkom.

Až 12. priečka v medailovej bilancii klubov

Do medzinárodnej konkurencie plavcov z 18 klubov štyroch krajín vyslal KP Aquacity Poprad 12. marca na Cenu mesta Humenné 54 športovcov, čo bolo najviac zo všetkých zúčastnených klubov. Na stupne víťazov sa však postavili len piati Podtatranci. Mária Danielčáková a Martin Kosec získali v svojich disciplínách striebra. Lenka Kosecová pridala ďalšie striebro, ale i zlato. Trikrát triumfovala Nicol Zacharová a raz bola druhá a Jakub Rigda síce nezvíťazil, no vyplával štyri striebra a bronz.

Centralisti sa presadili v Poľsku

V meste Zawadzkie sa  12. marca za účasti 450 štartujúcich z 30 klubov z Poľska, ČR a SR konal 22. ročník turnaja s názvom Rada Regentów. Karatisti popradského Centralu dohromady vybojovali 11 medailí. V kata suverénne triumfoval Branislav Dudek a zvíťazila i Zoja Paľová. Zbierku štyroch zlatých medailí doplnili v kumite Daniel Nedoroščík a Nikola Bušovská. Nadja Monoľcová vo finále súperke podľahla. Ich kolegovia ešte pridali šesť bronzov vrátane ženského družstva v kata.