Krátke správy zo športu 9. týždeň

Štrbské bežky vyhrali Baloga a Kotschová

Na Štrbskom Plese sa v nedeľu konal 3. ročník verejných pretekov v behu na lyžiach s názvom Štrbské bežky, ktorých myšlienka sa zrodila v hlavách bratov Timkovcov z kapely No Name. Na štart sa postavilo 223 amatérskych pretekárov vrátane Čechov či Poliakov. Účastníci boli rozdelení do kategórií, pričom hlavnou bol beh na 5km voľnou technikou. Medzi mužmi triumfoval za 10:29 min Matej Baloga z FOX Team Prešov a ženskú kategóriu časom 13:34 min ovládla Daniela Kotschová zo Sportrysy Club.

Basketbalisti vonku zdolali Levice

V poslednom zápase základnej časti Iskra predviedla skvelý výkon a do Play-off vstúpi s pozdvihnutou psychikou. Na palubovke Levíc zvíťazila 71:80 vďaka vynikajúcim výkonom Bradleyho (27 bodov) a Umipiga (30 bodov), ktorý sa stal osobnosťou kola. Triumf je o to cennejší, že v Leviciach predtým vyhral len Inter. „Medvede“ tak po základnej časti obsadili 6. priečku a vo štvrťfinále narazia na Komárno, ktorému v lige naposledy podľahli o bodík a v pohári ho dokonca dokázali zdolať.

Futsalovú ligu vyhrala Stará škola

V Aréne Poprad v piatok vyvrcholil už tretí ročník Podtatranskej futsalovej ligy. Priamy súboj o tretie miesto v 1. PFL vyšiel lepšie Fedoil-u, ktorý proti Slovanet-u podržal brankár. Vo finále medzi Starou školou a Tatramonti-SDS sa tímy sústredili na pozornú obranu, ktorú mala nezlomnú Stará škola, čo jej vynieslo celkový triumf. Šampión mal vo svojich radoch najlepšieho strelca Dušana Rennera i brankára Igora Hajovského. Najlepším hráčom súťaže sa stal Miroslav Monka z Tatramonti-SDS.

Možný je opäť majstrom Európy

V Nitre sa v sobotu 20. februára uskutočnila akcia Nitrianska noc bojovníkov, kde sa predstavili aj kickboxeri z Body Gym Poprad. Pavol Garaj porazil Holanďana Chrisa Bayu z Holandska a Tomáš Možný potvrdil post jednotky v ťažkej váhe v SR a vyhral titul ME asociácie WKN. Najskôr porazil 207le už zdolal s prehľadom Martina Pacasa 3:0 na body a oplatil mu decembrovú prehru, kedy sa Možný navyše aj zranil.

Futbalová tradícia s Poliakmi

V nedeľu 21. februára sa v popradskej Aréne konal 6. ročník halového futbalového turnaja Slovensko – Poľského priateľstva. Medzinárodného podujatia sa zúčastnili štyri slovenské a štyri poľské mládežnícke družstvá. V silnej konkurencii sa herne veľmi dobre darilo aj tímom spod Tatier, ktoré sa mohli nakoniec potešiť zo zisku medailí. FK 05 Levoča prehrala až vo finále so Zakopanym a  FAM Poprad skončila tretia. Domácich podržal aj najlepší brankár turnaja Adam Penxa.